Świebodzice: Utalentowani sportowcy

Środa, 29 listopada 2023, 11:14
Aktualizacja: 11:15
28 listopada Burmistrza Świebodzic Pawła Ozgę odwiedzili utalentowani sportowcy z Klubu Taekwon–do Taipan.

Zawodnicy w dniach 27-29 października br. startowali w Mistrzostwach Europy ITFU w Las Rozas de Madrid w Hiszpanii. Spośród ok. 1100 uczestników z całej europy, świebodziczanie zdobyli bardzo wysokie wyniki i pochwalili się Burmistrzowi swoimi osiągnięciami.

Kacper Graca zdobył mistrzostwo europy w walkach light contakt,
Jakub Gmur zajął 3 miejsce w walkach light contakt indywidualnych oraz 3 miejsce w walkach drużynowych,
Aleksander Szymański zdobył 5 miejsce w walkach light contakt oraz 5 miejsce w układach formalnych.
Wspaniały sukces odniósł również sam trener Jarosław Włochal, który wywalczył brązowy medal w walkach light contakt, niestety ze względów służbowych nie mógł uczestniczyć w spotkaniu.

Burmistrz Miasta serdecznie pogratulował zdobytych medali i doskonałych wyników na arenie międzynarodowej. Podziękował także za piękną promocję Miasta Świebodzice.
Trenerowi natomaist dziękujemy za pracę i poświęcony czas włożony w przygotowanie podopiecznych do zawodów.
W ramach podziękowania Burmistrz Miasta wręczył gościom dyplomy oraz upominki.