Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Utonął w stawie "Warszawianka" w Świebodzicach

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 7:25
Aktualizacja: 11:29
Autor: red
Świebodzice: Utonął w stawie "Warszawianka" w Świebodzicach
Fot. Policja Dolnośląska
W sobotę przed południem świebodzicka Policja została powiadomiona przez wędkarza przebywającego nad stawem "Warszawianka" przy ul. Kolejowej w Świebodzicach, że kąpiący się mężczyzna po zanurkowaniu nie wypłynął na powierzchnię wody.

Na miejsce zdarzenia zostały skierowane siły policyjne, a następnie nurkowie z Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy. Po penetracji dna wyłowiono zwłoki mężczyzny. To pierwszy w tym sezonie wakacyjnym topielec na terenie powiatu świdnickiego.

Mieszkaniec Świebodzic, który utonął w sobotę w stawie "Warszawianka" w centrum Świebodzic wszedł do wody pomimo zakazu kąpieli na tym zbiorniku. Nie ma jeszcze informacji, czy mężczyzna ten był trzeźwy. Minął półmetek wakacji. Na terenie powiatu świdnickiego był to pierwszy przypadek utonięcia podczas tegorocznego sezonu. Policja przypomina, żeby trzymać się kilku zasad, kiedy zamierzamy wejść do wody podczas tak wysokich temperatur powietrza, jakie odnotowujemy obecnie. Najważniejszą zasadą powinno być to, żeby kąpać się i wchodzić do wody powinniśmy w miejscach do tego wyznaczonych, gdzie bezpieczeństwa kąpiących się pilnują ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pamiętajmy również o tym, że nawet w małym zbiorniku wodnym możemy natknąć się na "niespodzianki" w postaci prądów wodnych lub zamulonego dna. Pamiętajmy też, że wchodzić do wody lub schładzać się powinniśmy stopniowo.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group