Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 532
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Utrudnienie w ruchu przy ul. Komunardów

Niedziela, 20 marca 2016, 7:12
Aktualizacja: 19:01
Autor: opr.red.
Świdnica: Utrudnienie w ruchu przy ul. Komunardów
Fot. użyczone
W poniedziałek, 21 marca rozpoczną się prace instalacyjne na ul. Komunardów, na odcinku od ul. Muzealnej do przejazdu kolejowego.

Inwestorem zadania związanego z wymianą sieci wodociągowej jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.
Metoda którą będą wykonywane roboty wymaga wykonania wykopów i przeciągnięcia między nimi nowych, polietylenowych rur wodociągowych, które zastąpią stare żeliwne. Spowoduje to miejscowe zawężenia jezdni, nawet do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku oraz eliminację parkowania na ulicy Komunardów.

Prace instalacyjne powinny zostać zrealizowane w ciągu jednego miesiąca. Następnie na tym odcinku drogi rozpoczną się prace drogowe związane z wymianą warstwy ścieralnej oraz budową wyspy segregacyjnej w obszarze skrzyżowania ul. Komunardów i ul. Żeromskiego, co spowoduje zmianę lokalizacji przejść dla pieszych. Przeprowadzona zostanie także poprawa systemu odwodnienia i oświetlenia tego odcinka drogi. Prace drogowe realizowane będą przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów i potrwają około czterech tygodni.

Koszt zadania to 309 tysięcy złotych, w tym 75 tysięcy złotych zapłaci Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group