Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Utworzenie Klubu Seniora w Jaroszowie w ramach Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi Jaroszów

Środa, 3 kwietnia 2019, 9:41
Autor: red
Jaroszów: Utworzenie Klubu Seniora w Jaroszowie w ramach Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi Jaroszów
Fot. UM Strzegom
20 marca została podpisana umowa o dofinansowanie złożonego projektu "Utworzenie Klubu Seniora w Jaroszowie w ramach Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi Jaroszów", złożonego przez gminę Strzegom do Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Przedmiotem projektu jest utworzenie Klubu Seniora w Jaroszowie w nowo budowanym obiekcie z przeznaczeniem pomieszczeń na pierwszym piętrze na Klub Seniora w Jaroszowie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Projekt obejmuje także zakup wyposażenia do klubu.

Budynek centrum będzie pozbawiony jakichkolwiek barier architektonicznych i zapewnia bezpośredni dostęp do wszystkich pomieszczeń. Na piętro będzie można wjechać windą.

- Zakup wyposażenia zaplanowaliśmy tak, alby uwzględniało specjalne potrzeby seniorów -np. zakupimy 100 książek drukowanych większa czcionką i 100 audiobooków. Seniorzy będą mieć również do dyspozycji tablety i komputery. Wyposażone zostanie pomieszczenie do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych - informuje burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

W klubie umieszczony zostanie również pierwszy publicznie dostępny w gminie defibrylator AED. Jest to urządzenie wspomagające reanimację osób, u których doszło do zatrzymania akcji serca.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych w gminie Strzegom poprzez utworzenie Klubu Seniora w Jaroszowie, przeciwdziałającego wykluczeniu społecznemu poprzez realizację działań pozwalających na rozwijanie i propagowanie różnych form twórczej działalności seniorów, integrowanie i aktywizowanie osób starszych na rzecz społeczności lokalnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group