Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1013
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki/Dolny Śląsk: Uwaga: intensywne opady deszczu

Środa, 2 czerwca 2010, 6:46
Aktualizacja: 6:47
Autor: KO
powiat świdnicki/Dolny Śląsk: Uwaga: intensywne opady deszczu
Fot. IMGW
Liczne podtopienia; zniszczenia zabudowań, dróg, mostów; duże trudności komunikacyjne, zagrożenie życia – takie skutki dzisiejszych opadów przewiduje Józef Wawryszyn, dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oddział we Wrocławiu.

Ostrzeżenie zostało wydane na okres od godz. 6.00 dziś do godz. 6.00 jutro. Obowiązuje w całym województwie. Przewiduje się wystąpienie opadów deszczu w wysokości od 20 do 30 mm, na przedgórzu i w górach od 30 do 40 mm.

Pogoda

Nasze województwo dolnośląskie znalazło się pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Ukrainy nad południowo wschodnią Polskę, co oznacza chłodną i wilgotną masę powietrza polarno-morskiego. Dziś ma być pochmurno z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Temperatura maksymalna od 11 do 13°. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach od 40 do 50 km/h, z kierunków północnych.

W Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim będzie pochmurno z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura maksymalna od 9 do 11°. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach od 40 do 50 km/h, z kierunków północnych.

W nocy nadal ma być pochmurno. Okresami opady deszczu, początkowo miejscami umiarkowane. Temperatura minimalna od 9 do 11°. Wiatr umiarkowany i słaby, z kierunków północnych. Jutro zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 do 18°. Wiatr umiarkowany i słaby, z kierunków północnych. W Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15 do 17°. Wiatr umiarkowany i słaby, z kierunków północnych.

Sytuacja hydrologiczna

Wczoraj na Bystrzycy przekroczone były stany alarmowe – o 3 cm w Lubachowie i o 20 cm w Mietkowie.

Według prognoz do jutra ma do zbiornika w Lubachowie wpłynąć ok. 3,3 mln m3/s wody, do zbiornika w Dobromierzu ok. 1 mln m3, a do Mietkowa ok. 10,5 mln m3.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group