Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1058
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Uwaga na objazdy w Strzegomiu

Piątek, 17 czerwca 2016, 10:21
Autor: red
Strzegom: Uwaga na objazdy w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
Rozpoczął się długo oczekiwany kolejny etap remontu drogi wojewódzkiej nr 374 od ul. Bankowej do wiaduktu kolejowego przy ulicy Szarych Szeregów w Strzegomiu.

Remont obejmuje wymianę podbudowy oraz ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej. Droga wojewódzka nr 374 była w bardzo złym stanie technicznym i remonty ograniczały się do uzupełniania ubytków w jezdni. Po licznych rozmowach z DSDiK we Wrocławiu ustalono, że na podstawie porozumienia, gmina Strzegom dokona remontu chodników, a DSDiK wykona remont nawierzchni drogi.

W związku z trwającymi pracami wyznaczono następujące objazdy:

- od strony Legnicy w kierunku wiaduktu kolejowego możliwy jest przejazd prawą stroną z możliwością skrętu w prawo (ul. Bankowa, wyjazdy na posesje, ul. Św. Anny)

- od strony Świdnicy w kierunku Legnicy oraz centrum miasta należy na rondzie kierować się obwodnicą w stronę Wrocławia, a następnie w stronę świateł Aleją Wojska Polskiego (ul. Legnicka, Aleja Wojska Polskiego).

Istnieje możliwość przejazdu samochodów osobowych ze Świdnicy w kierunku Legnicy ulicą Szarych Szeregów, Koszarową, Dworcową, Mickiewicza oraz Niecałą (włączenie przy sklepie „Żabka”). Po zakończeniu I etapu remontu drogi nr 374 zostanie opracowany projekt na II etap.

Obecnie opracowywany jest projekt prawoskrętu z drogi wojewódzkiej nr 374 w ul. Świdnicką w kierunku centrum. Będzie to miało wpływ na upłynnienie ruchu na skrzyżowaniu Kasztelańska – Świdnicka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group