Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Uwaga na utrudnienia przy ul. Sikorskiego

Niedziela, 1 lipca 2018, 13:47
Autor: red
Żarów: Uwaga na utrudnienia przy ul. Sikorskiego
Fot. UM Żarów
Budowa ścieżek rowerowych, nowych chodników wraz z oświetleniem na terenie Żarowa powoli dobiega końca. Nie wszystkie drogi dla rowerzystów są jeszcze gotowe. Niektóre czekają jeszcze na oznakowanie. A budowa innych nie dobiegła jeszcze końca.

Kilka dni temu rozpoczęła się budowa nowej ścieżki rowerowej przy ulicy Sikorskiego w Żarowie w ramach realizowanej inwestycji pn.: "Budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszych na terenie miasta Żarów - Etap I - IV". Wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu, obejmująca zawężenie drogi oraz ograniczenie prędkości. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność, a przede wszystkim stosować się do oznakowania ustawionego na czas robót.
- Kilka dni temu ruszyliśmy z budową nowej drogi dla rowerzystów przy ulicy Sikorskiego w Żarowie, gdzie powstanie również nowy chodnik. Planujemy także w tym miejscu dodatkowo wydzielenie parkingu, który będzie oznakowany oznaczeniem poziomym na odcinku ulicy Sikorskiego od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Armii Krajowej - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Łącznie na terenie naszego miasta przybędzie ponad 8 kilometrów nowych dróg rowerowych. Choć ich budowa jeszcze się nie zakończyła, widzimy, że przybywa ich coraz więcej. Nowe drogi dla rowerzystów powstają przy ulicach: Armii Krajowej, Alei Korczaka, Wiejskiej, Chrobrego, Krasińskiego, na polnej drodze między ulicami Armii Krajowej a Przemysłową, Przemysłowej, Sikorskiego, Ogrodowej, Mickiewicza, Cembrowskiego, Dębowej, Słowiańskiej, Talowskiego, Bukowej, Świerkowej, Modrzewiowej, Wierzbowej, Jodłowej, Brzozowej i Jaworowej.

Budowa nowych ścieżek rowerowych realizowana jest w ramach dużego unijnego zadania "Wdrażanie strategii niskoemisyjnych - budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Żarowie oraz budowa dróg rowerowych i ciągów pieszych wraz z oświetleniem na terenie miasta Żarów", na który otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 4 347 198,99 złotych. Jego całkowita wartość wynosi 5 114 351,75 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group