Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 823
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uwaga! Od piątku do niedzieli zmiany w organizacji ruchu drogowego w pobliżu Galerii Świdnickiej

Czwartek, 8 marca 2012, 14:13
Aktualizacja: 15:01
Autor: red
Świdnica: Uwaga! Od piątku do niedzieli zmiany w organizacji ruchu drogowego w pobliżu Galerii Świdnickiej
Fot. użyczone
Od 9 do 11 marca potrwa wielkie otwarcie Galerii Świdnickiej. Wydarzenie to na pewno przyciągnie mnóstwo klientów, którzy będą chcieli skorzystać z rabatów, promocji, konkursów, uczestniczyć w koncercie czy rodzinnej zabawie.

Przewidując wzmożony przepływ pojazdów w rejonie Galerii, w uzgodnieniu i współpracy z Departamentem Komunikacji Urzędu Miejskiego, dokonujemy zmiany w organizacji ruchu drogowego w obrębie ulic leżących najbliżej centrum handlowego. Reorganizacja ta ma na celu zwiększenie płynności ruchu samochodów oraz stworzenie alternatywnych miejsc parkingowych. Zmiany obowiązywać będą od piątku do niedzieli. Apelujemy do kierowców, by nie jeździli „na pamięć”, lecz stosowali się do obowiązujących w tym czasie znaków drogowych, które ustawione zostaną w nocy z czwartku na piątek (8/9 marca), a obowiązywać przestaną w nocy z niedzieli na poniedziałek (11/12 marca).

Część ulic stanie się ulicami jednokierunkowymi. Zmiana ta dotyczy:
- ul. Zygmuntowskiej (wjazd od ul. Westerplatte)
- ul. Równa (ruch od basenu w stronę ul. Miłego Dnia)
- ul. Mieszka (wjazd od ul. Wodnej)
- ul. Kliczkowska (wjazd od ul. Kopernika)
- ul. Okrężna (wjazd od ul. Kliczkowskiej, jednokierunkowość do ul. Jodowej)
- pl. Drzymały na całym obszarze (ruch od ul. Westerplatte pierwsza równoległa ul. Piekarskiej, wylot znów na ul. Westerplatte).
- Ogrodowej (wjazd od ul. Mieszka I)
Na wszystkich wymienionych ulicach wygospodarowane zostaną dodatkowe miejsca postojowe, a sposób parkowania określą ustawione znaki drogowe (parkowanie równoległe lub prostopadłe).
Zwężeniu o dwa pasy ruchu ulegnie ulica Westerplatte na odcinku od ronda przy dawnym szpitalu do ul. Zygmuntowskiej. Na wyłączonych skrajnych pasach będzie można zaparkować auto, równolegle do chodnika.

Prosimy kierowców o stosowanie się do znaków, pozwoli to na uzyskanie maksymalnej ilości miejsc. Prosimy także o niezastawianie wjazdów do posesji oraz przejść dla pieszych.
W piątek czynny będzie parking Galerii Świdnickiej na dachu. Wjazd na parking następować będzie od ulicy Zygmuntowskiej-Równej oraz Mieszka I. Jednak wyjazd nastąpi jedynie w prawo – w stronę ul. Miłego Dnia i ronda na ul. Westerplatte.
Od godz. 14.30 w piątek funkcjonować będą dodatkowe miejsca parkingowe – na boisku szkolnym II Liceum Ogólnokształcącego. Prosimy kierowców o optymalne korzystanie z udostępnionego miejsca, stosowanie się do wskazówek osób, sprawujących pieczę nad tym tymczasowym parkingiem, a także o nieparkowanie na trawnikach wokół szkoły. Z miejsc na terenie II LO klienci korzystać mogą do niedzieli wieczór. Wjazd na teren następować będzie wyłącznie od ul. Zygmuntowskiej.

W sobotę i niedzielę ze względu na wieczorne koncerty zamknięty będzie parking Galerii na dachu. W te dni alternatywnym dodatkowym parkingiem stanie się teren targowiska PSS Społem przy ul. Równej. Wjazd na teren targowiska następować będzie wyłącznie od ul. Wodnej, wyjazd – w stronę ul. Miłego Dnia. Tu także prosimy o stosowanie się do próśb obsługi parkingu.

Inne dostępne miejsca parkingowe, to m.in. parkingi przy Świdnickim Ośrodku Sportu i Rekreacji (przy lodowisku), a także parkingi przy cmentarzu przy al. Brzozowej. Pewna ilość aut zmieści się także za basenem krytym przy ul. Równej (wjazd alejką, prowadzącą na boisko II LO).

W związku z przewidywanymi utrudnieniami już dziś apelujemy szczególnie do mieszkańców miasta, by do Galerii przybyli na piechotę lub autobusami MPK. Prosimy też o okazanie cierpliwości tych wszystkich, których dotknąć mogą skutki zmian i wzmożonego ruchu.
Mieszkańców Świdnicy prosimy o wyrozumiałość i życzliwość w stosunku do przyjezdnych gości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group