Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/REGION: Uważajmy nad wodą

Niedziela, 25 lipca 2021, 7:41
Aktualizacja: 10:41
Autor: red
Świdnica/REGION: Uważajmy nad wodą
Fot. KPP Świdnica
Piękna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Pamiętajmy jednak, że woda to żywioł, który może stanowić olbrzymie zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Każdego roku niestety odnotowujemy wiele utonięć.

Wakacje, wysokie temperatury, a co za tym idzie zainteresowanie spędzeniem czasu wolnego nad wodą sięga zenitu. W tym błogim czasie nie zapominajmy jednak, że woda to przede wszystkim żywioł.

Tutaj nie ma miejsca na błędy. Zła ocena własnych umiejętności, brawura, nierzadko alkohol w połączeniu z wodą mogą skończyć się tragicznie. Co roku, mimo wielu apeli Policji, z całej Polski napływają przykre informacje o kolejnych utonięciach.

Zadbajmy wspólnie, aby ten letni czas upłynął radośnie i bezpiecznie. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy już przed rozpoczęciem okresu letniego włączyli się w akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Kontrole miejsc wypoczynku, obozów harcerskich, kąpielisk, spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas których przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Takie pogadanki i kontrole miejsc wypoczynku, obozów harcerskich, kąpielisk kontynuowane są przez całe wakacje w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz realizowanych raz w tygodniu działań wzmożonych "Świdnickie wakacje 2021". Za każdym razem policjanci przypominają o kilku podstawowych regułach zapewniających bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group