Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1193
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uważajmy podczas przedświątecznych zakupów

Środa, 4 kwietnia 2012, 8:57
Aktualizacja: 8:59
Autor: red
Świdnica: Uważajmy podczas przedświątecznych zakupów
Fot. red
Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów. Obserwujemy zwiększony ruch w obiektach handlowych i na parkingach przed sklepami. W gorączce świątecznych zakupów zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.

Olbrzymi ruch związany z zakupami zauważalny jest w dużych sklepach i galeriach handlowych. Zwiększony napływ klientów do centrów handlowych, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny, w tym również małych dzieci. Mnogość promocji, kuszące propozycje, działania marketingowe ukierunkowane na psychologie kupujących, wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych, najprostszych zasadach bezpieczeństwa.

W samochodzie na parkingu przy hipermarkecie:

nie zostawiajmy na wierzchu zakupów, toreb, dokumentów, kluczy,
nie zostawiajmy w samochodzie cennych przedmiotów (nawigacja, laptop, telefon itp.)
wcześniejszych zakupów nie pozostawiajmy w widocznym miejscu(np. schowajmy je do bagażnika przed przyjazdem do kolejnego sklepu),
samochód parkujmy w najlepiej oświetlonym miejscu,
na parkingu upewnijmy się, czy samochód jest zamknięty.
Aby nie stać się ofiarą kradzieży pamiętajcie Państwo o kilku podstawowych zasadach:

-portmonetki i portfele trzymajcie w zamykanej wewnętrznej kieszeni marynarki. Nie trzymajcie ich w zewnętrznych kieszeniach kurtek a już w żadnym przypadku w tylnej kieszeni spodni.
-zgubnym nawykiem wielu pań jest noszenie pieniędzy w koszykach, otwartych torbach i reklamówkach, baczną uwagę zwracajcie panie na torebki, najlepiej trzymajcie je przed sobą w ręku - na krótkim pasku.
-wsiadając do autobusu czy pociągu, bagaże w których znajdują się dokumenty czy pieniądze trzymajcie przed sobą nie trzymajcie przy sobie więcej pieniędzy niż jest to konieczne.
-w przypadku zauważenia kradzieży natychmiast reagujcie. Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom dokładnie przekażcie swoje spostrzeżenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group