Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 483
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Uważajmy z fajerwerkami!

Środa, 18 grudnia 2013, 7:11
Autor: red.
Dolny Śląsk: Uważajmy z fajerwerkami!
Fot. KWP Wrocław
Zbliża się Sylwester, już niebawem na dobre w ruch pójdą materiały pirotechniczne. Mimo, iż do końca roku mamy jeszcze blisko dwa tygodnie, to na Dolnym Śląsku mamy już pierwszą ofiarę fajerwerków.

Jeleniogórscy policjanci wyjaśniają właśnie okoliczności zdarzenia, w którym 23-letni mężczyzna doznał poważnego urazu palców prawej dłoni. Do wypadku doszło podczas odpalania petardy hukowej. Obecnie z poważnymi obrażeniami ręki przebywa w szpitalu. 16 grudnia około godziny 19.40 policja jeleniogórska została powiadomiona o wypadku, do którego doszło pod jednym z jeleniogórskich budynków. Ze zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna podczas odpalania petardy doznał poważnego urazu dłoni. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa pod opieką lekarzy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni mężczyzna pod jednym z jeleniogórskich budynków odpalał petardę hukową, która wypaliła mu w dłoni. W wyniku tego zdarzenia 23-latek doznał poważnych obrażeń palców prawej ręki. Mężczyzna był trzeźwy. Nikt poza nim nie ucierpiał. Jeleniogórzanin został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa pod opieką lekarzy. Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Funkcjonariusze ustalają, skąd mężczyzna miał petardy i w jakich okolicznościach doszło do wypadku.

Policja ostrzega!
Przede wszystkim dzieci, by nigdy same nie używały petard i fajerwerków. Nie wolno używać materiałów pirotechnicznych w pomieszczeniach zamkniętych, nie wolno wypuszczać fajerwerków z okien i balkonów ponieważ mogą wpaść do mieszkania i spowodować panikę lub pożar.

Do dorosłych apelujemy o rozsądek i rozwagę, by podczas używania takich wyrobów zachowali szczególną ostrożność. Nigdy nie należy odpalać petardy po raz drugi, gdy ta na nie detonuje, ponieważ niewłaściwa obsługa może doprowadzić do wybuchu i poważnych obrażeń. Nie wolno używać materiałów i wyrobów pirotechnicznych w miejscach ogólnodostępnych, gdzie mogłoby to zagrozić życiu i zdrowiu ludzi bądź spowodować straty materialne.

Policja przypomina!
Sprzedaż materiałów i wyrobów pirotechnicznych, wyjętych spod koncesjonowania, osobom niepełnoletnim jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group