Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 694
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uwierzą w siebie i zmienią swój wizerunek

Wtorek, 1 marca 2011, 20:10
Aktualizacja: Środa, 2 marca 2011, 11:25
Autor: GrA
Świdnica: Uwierzą w siebie i zmienią swój wizerunek
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy pomoże jedenastu swoim podopiecznym odnaleźć się w społeczeństwie.
Cała jedenastka zmierzy się z własnymi słabościami podczas kilkudziesięciu godzin warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu systemowego „Uwierz we własne siły” realizowanego od kwietnia przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Ich życie może odmienić się o 180 stopni.

Podczas warsztatów z kreowania wizerunku cała jedenastka przykładowo zmieni fryzury. Podopieczni MOPS-u dowiedzą się także, jak dobierać kolory do typu sylwetki oraz jakie elementy wizerunku mogą wpłynąć na odniesienie sukcesu. Ponadto przejdą szereg warsztatów z zakresu dbania o prawidłowe odżywiania i zdrowie swojej rodziny, racjonalnego zarządzania rodzinnym budżetem. A wreszcie, jak samemu odnaleźć się w społeczeństwie, czyli spotkania z psychologami i doradcami zawodowymi. Już w kwietniu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy rozpocznie realizację projektu systemowego „Uwierz we własne siły”.

W sumie do projektu wybranych zostanie 11 bezrobotnych podopiecznych świdnickiego MOPS-u. W ciągu dziewięciu miesięcy przejdą oni serię szkoleń i warsztatów mających pomóc im odnaleźć się w społeczeństwie i poprawić jakość swojego życia. W ramach projektu wszyscy uczestnicy zostaną wysłani na kurs prawa jazdy kategorii B, dodatkowy kurs zgodnie z indywidualnymi potrzebami oraz kurs pomocy przedmedycznej. Uwierzyć we własne siły mają im także pomóc wspólne wyjścia do teatru i kina.

Projekt będzie zrealizowany dzięki środkom pochodzącym z Unii Europejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group