Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 642
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Użyli drona

Piątek, 11 listopada 2022, 9:14
Aktualizacja: 10:15
Autor: red
powiat świdnicki: Użyli drona
Fot. KPP Świdnica
Pamiętajmy, że brak nadzoru policji w zasięgu wzroku nie uprawnia do łamania przepisów. Postawy kierowców, którzy myśleli inaczej, szybko zostały skorygowane przez świdnickich i wrocławskich policjantów, którzy przeprowadzili wspólne działania na K35. Mundurowi do patrolowania przejść dla pieszych użyli bowiem drona.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej oraz wrocławskiej komendy prowadzili wspólne działania związane z bezpieczeństwem na oznakowanych przejściach dla pieszych. Do działań mundurowi wykorzystali dron- bezzałogowy statek powietrzny policji. Operatorzy drona monitorowali rejony przejść dla pieszych i kiedy zaobserwowali wykroczenie, powiadamiali najbliższy patrol, który zatrzymywał do kontroli drogowej pojazd lub legitymował pieszego.

Funkcjonariusze Wydziałów Ruchu Drogowego świdnickiej i wrocławskiej komendy zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych, sprawdzali czy przestrzegają oni obowiązujących przepisów umożliwiając pieszym bezpieczne przejście oraz czy kierowcy stosują się do zakazu wyprzedzania na oznakowanych przejściach dla pieszych. Policjanci przyglądali się też zachowaniu samych pieszych. Sprawdzali, czy nie wchodzą oni wprost pod jadące pojazdy i czy przestrzegają obowiązujących przepisów podczas przechodzenia przez jezdnię.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group