Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1038
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów: Używkom mówili "nie"

Wtorek, 7 kwietnia 2015, 14:56
Aktualizacja: 15:01
Autor: red.
Lubachów: Używkom mówili "nie"
Fot. użyczone
130 uczniów klas II, z sześciu szkół podstawowych realizowało w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie II edycję gminnego programu "AsertywNIE używkom''. Łącznie na ten cel z budżetu gminy przeznaczono blisko 13 tys. zł.

Pobyt dzieci zorganizowany był tak intensywnie, że nie było chwili na nudę. Program połączono z zajęciami lekcyjnymi w formie zielonej szkoły oraz elementami edukacji prozdrowotnej. Codziennie zasiadały do zajęć lekcyjnych, a zaraz po nich odbywały się warsztaty z pierwszej pomocy, profilaktyki zdrowotnej, zajęcia kulinarne, muzyczne, taneczne oraz socjoterapeutyczne – podkreśla Ewa Burdek, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Nie brakowało też ciekawych spotkań, m.in. z przedstawicielami straży pożarnej oraz strażakiem Reksiem, który zaprezentował dzieciom jak chwila nieuwagi łatwo wywołuje pożar oraz jak sobie radzić w chwilach zagrożenia. Atrakcją pobytu w schronisku w Lubachowie był przyjazd teatru Moralitet z Karkowa, z bajką „ Kłopoty Misia Zdzisia”, o tematyce nawiązującej do głównych założeń projektu.

Wiosenny czas sprzyjał turniejom sportowym i zabawom na świeżym powietrzu. Na zakończenie każdego z trzech turnusów uczniowie prezentowali rodzicom i zaproszonym gościom efekty swojej pracy. Organizatorzy programu: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, przy współpracy z Gminnym Zespołem Oświaty, Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym w Lubachowie, szkołami podstawowymi z terenu gminy Świdnica, Państwową Inspekcją Epidemiologiczno-Sanitarną w Świdnicy, Państwową Powiatową Komenda Straży Pożarnej w Świdnicy składają wyrazy podziękowania firmie Colgate-Palmolive Manufacturing za bezpłatne przekazanie 270 szt. past do zębów oraz firmie Śnieżka Invest Świebodzice za nieodpłatne przekazanie słodyczy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group