Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: V edycja projektu „Szansa na nowe jutro”

Niedziela, 5 stycznia 2014, 10:12
Aktualizacja: 14:14
Autor: red.
V edycja projektu „Szansa na nowe jutro” dobiegła końca. Jego realizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej, a uczestnikami dwunastu mieszkańców gminy, pozostających bez pracy i nieaktywnych zawodowo, w wieku aktywności zawodowej i korzystających z pomocy miejscowego Ośrodka.

W spotkaniu podsumowującym wzięli udział zarówno uczestnicy, zaproszeni goście, jak i pracownicy Ośrodka odpowiedzialni za jego realizację - kierownik Elżbieta Pawlik oraz Monika Stępińska – koordynator projektu. Gminę reprezentowali burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz oraz zastępca burmistrza Marek Zawisza, którzy pogratulował uczestnikom uzyskania nowych kwalifikacji, a pracownikom Ośrodka podziękował za sprawne prowadzenie całego projektu.

Jego głównym celem było zwiększenie mobilności, kompetencji zawodowych i społecznych oraz szans na rynku pracy, przez zastosowanie wsparcia za pośrednictwem instrumentów aktywnej integracji, takich jak: aktywizacja zawodowa-zajęcia indywidualne z doradcą zawodowym, aktywizacja edukacyjna - kursy zawodowe, aktywizacja zdrowotna- terapia indywidualna z psychologiem oraz aktywizacja społeczna – tzw. szkolenia miękkie mające na celu zwiększenie umiejętności i kompetencji społecznych.

Tegoroczny projekt ukończyło 11 osób uzyskując kwalifikacje z zakresu:
• „Technolog robót wykończeniowych w budownictwie” -2 osoby
• „Opiekun do dzieci, osób starszych z podstawami języka niemieckiego” - 8 osób

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group