Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 617
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: V Jaroszowski Marszobieg Przełajowy

Piątek, 13 października 2017, 21:07
Aktualizacja: Sobota, 14 października 2017, 21:08
Autor: red
Organizatorzy: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jaroszowie, Państwowa Inspekcja Sanitarna Oddział w Świdnicy, AKS Strzegom oraz Społeczność Biegowa "Strzegomska Dwunastka" przygotowali dla uczestników wspaniałe święto sportu.

Od początku do końca była radosna atmosfera, poszczególne biegi dostarczały mnóstwo emocji, a rywalizacja na dystansach odbywała się w duchu fair play. Bardzo sprawnie działało biuro zawodów, które dokonywało zapisów do biegów i marszu, a panie z biura obdarzały wszystkich uśmiechami. Tym razem kapryśna aura nieco przeszkadzała, ale mimo to dobre humory dopisywały wszystkim. Uczestnicy mogli bawić się podczas rozgrzewki w tanecznych rytmach prowadzonej przez Monikę Bytnar - Gołembiowską i uczennice szkoły w Jaroszowie.

Otwarcia marszobiegu dokonała dyrektor ZSP w Jaroszowie - Beata Jankiewicz i dokładnie o godzinie 11:00 wystartował pierwszy bieg dziecięcy. W sumie przeprowadzono 8 biegów na różnych dystansach dla przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W samo południe na trasę wyruszyli biegacze biegu głównego, a kilka minut po nich chodziarze Nordic Walking. Nie sposób pominąć faktu, że taka, a nie inna pogoda przed i w dniu marszobiegu spowodowała, że trasa zawodów była typowo przełajowa i wymagająca z powodu błota i kałuż - jednak nikomu to nie przeszkadzało, a co najważniejsze wszyscy ukończyli rywalizację w dobrej formie i bez urazów. Po ukończonych biegach czekał posiłek - kiełbaska z grilla, którą w sobotę serwowali radośni i uśmiechnięci rodzice z Rady Rodziców.

Podczas marszobiegu funkcjonowała loteria fantowa, gdzie można było nabyć losy za jedyne 5 zł, każdy los był nagradzany, a wszyscy uczestniczący w loterii otrzymali dodatkowo pastę do zębów. Zbieraliśmy środki finansowe na zakup sprzętu sportowego do uatrakcyjnienia lekcji wychowania fizycznego. Panie z obsługi loterii wraz z prowadzącym komentatorem sprzedali wszystkie losy i teraz będziemy czekać na zakup nowego sprzętu sportowego do szkoły.

Sprawna praca biura zawodów umożliwiła wcześniejsze, niż planowano, rozpoczęcie ceremonii nagradzania wszystkich uczestników, wręczenie podziękowań osobom i podmiotom, które wsparły zorganizowanie marszobiegu oraz to na co wszyscy z napięciem oczekiwali - losowanie nagród. Trzeba przyznać, że nagrody były bardzo atrakcyjne i było ich bardzo dużo - a główną nagrodą był tradycyjnie rower MTB. Tym razem każdy uczestnik sobotnich zawodów otrzymał medal i miał szansę na wylosowanie nagrody, a samo losowanie było bardzo emocjonujące i uczestnicy reagowali bardzo żywiołowo. Nagroda główna "pojechała" tym razem do biegacza ze Strzegomia.

Na koniec trochę statystyki - 189 uczestników marszobiegu, 101 - tylu było uczestników w biegach dzieci i młodzieży oraz 88 - tyle osób wystartowało w biegu głównym i marszu Nordic Walking. Do wyrównania ubiegłorocznego rekordu frekwencji zabrakło jednego uczestnika, ale jak już wspominaliśmy, niepewna pogoda mogła odstraszyć wielu chętnych. Zainteresowanie marszobiegiem i frekwencja bardzo cieszy organizatorów i motywuje do podejmowania coraz większych wysiłków w przygotowaniach do kolejnej edycji marszobiegu. W sobotę odbywało się kilka innych imprez biegowych na terenie województwa i tak liczna frekwencja świadczy o coraz wyższej randze zawodów. Do Jaroszowa przyjeżdżają nie tylko mieszkańcy gminy czy powiatu, lecz również całego Dolnego Śląska.

Podsumowując należy podkreślić, że organizatorzy dołożyli wszelkich starań w przygotowaniach marszobiegu, a uczestnicy docenili starania, tworząc wspaniałe widowisko sportowe i rekreacyjne. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania, uczestnikom za przybycie i stworzenie wspaniałego święta sportu w Jaroszowie i do zobaczenia w przyszłym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group