• Czwartek, 18 lipca 2019
  • Godz. 6:58
  • Imieniny: Erwina, Kamila, Karoliny, Szymona
  • Czytających: 750
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

V Powiatowy Przegląd Talentów Młodzieży

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 16 czerwca 2019, 17:15
Aktualizacja: Piątek, 21 czerwca 2019, 9:58
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Kolejna edycja Pikniku Edukacyjnego, który III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy organizuje wspólnie z działającym na terenie szkoły Stowarzyszeniem Sympatyków i Absolwentów Trójki „SATelita”, zgromadziła ponad stu uczestników ze szkół podstawowych (w tym trzecich klas gimnazjów).

Piękna pogoda i twórczy duch spowodowały, że konkursy artystyczne (literacki, muzyczny, plastyczny i fotograficzny) obrodziły w wiele ciekawych i dojrzałych prac. Równie zacięta był rywalizacja sportowa. W ramach Pikniku odbyła się także akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam” oraz bookcrossing.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji „Pejzażu Dusz” był bluesowo-countrowy Zespół Ślad, który koncertował w piknikowej atmosferze nadchodzącego lata na podwórzu szkolnym pod klonem-jaworem, dając dowód nie tylko muzycznego kunsztu, ale i wspaniałej artystycznej pasji.

A oto lista nagrodzonych w tegorocznych konkursach:

Konkurs fotograficzny
I miejsce: Maciej Broński – SP nr 1 w Świdnicy
II miejsce: Julia Filipiak – SP nr 2 w Świdnicy
III miejsce: Nicole Waligórski – III LO w Świdnicy
Wyróżnienie: Wiktoria Patynowska – SP w Witoszowie Dolnym

Konkurs piosenki
I miejsce: Gabriela Ryngwelska – SP w Witoszowie Dolnym
II miejsce: Ewelina Woźniak – SP nr 7 w Bielawie
III miejsce: Weronika Wąsowska – III LO w Świdnicy
Wyróżnienie: Tatiana Zawrotniak – SP nr 7 w Bielawie

Konkurs plastyczny
I miejsce: Magdalena Paruch – SP w Lutomi Dolnej
II miejsce: Emilia Olczyk – ZS nr 4 w Wałbrzychu
III miejsce: Wiktoria Gołuch – SP nr 6 w Świdnicy
Wyróżnienia: Martyna Gruca – III LO, Maja Nawrot – SP w Witoszowie Dolnym, Amelia Frygie – SP nr 1 w Dzierżoniowie

Konkurs poetycki
I miejsce w kategorii szkoły średnie: Daria Miechurska – III LO
I miejsce w kategorii szkoły podstawowe: Radosław Majcherczyk – SP w Marcinowicach
II miejsce w kategorii szkoły podstawowe: Wiktoria Grochowina – SP nr 2 w Sobótce
III miejsce w kategorii szkoły podstawowe: Kornelia Przybyło – SP nr 8 w Świdnicy
Wyróżnienie w kategorii szkoły podstawowe: Julia Paszkowska – SP w Marcinowicach

Konkurs sportowy
I miejsce w kategorii szkoły średnie: Natalia Krężelewska, Mateusz Lisztoń, Maksymilian Cząstka – III LO
I miejsce w kategorii szkoły podstawowe: Laura Nowotna, Stanisława Madziara, Robert Kaźmierczak – SP nr 1 w Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group