Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drezno: V Rajd Książęcy – tym razem zwiedzili Drezno

Wtorek, 4 grudnia 2012, 0:09
Aktualizacja: 0:10
Autor: red.
Drezno: V Rajd Książęcy – tym razem zwiedzili Drezno
Fot. użyczone
Stu pięćdziesięciu uczestników, trzy pełne autokary, wspaniała zimowa aura i świąteczna atmosfera "po niemiecku" – jednym słowem Rajd do stolicy Saksonii w pełni udany. Mnóstwo wspaniałych zabytków i ich tragiczna historia, tradycyjna bułka z białą kiełbasą, grzane wino z wonnymi korzeniami i wiele innych atrakcji....Tego wszystkiego zaznali uczestnicy V Książęcego Rajdu do Drezna, który odbył w sobotę 1 grudnia.

- Początek rajdu odbył się tradycyjnie na Placu Św. Małgorzaty o godzinie 6:50. Po przybyciu na plac aż 150 uczestników i podzieleniu ich na trzy grupy ruszyliśmy w drogę. Jak zwykle mogliśmy liczyć na naszych uczestników, którzy od wczesnych godzin porannych mimo chłodu panującego na zewnątrz emanowali pozytywną energią i uśmiechami na twarzy. Nasi turyści poznali tragiczną historię miasta, które podczas II Wojny Światowej było zrównane z ziemią przez naloty dywanowe przeprowadzone 13-14 lutego 1945 przez lotnictwo brytyjskie i amerykańskie. Na szczęście miasto i jego zabytki zostały odbudowane i mogliśmy cieszyć oko pięknymi zdobieniami oraz niesamowitą architekturą miasta. Zwieńczeniem naszego wyjazdu był jarmark świąteczny, gdzie każdy mógł skosztować grzanego wina, tradycyjnych niemieckich przysmaków oraz zakupić ozdoby świąteczne - mówi Marek Marczewski z Lokalnej Organizacji Turystycznej „Księstwo Świdnicko – Jaworskie”

Dodatkowo uczestnikom sprzyjała zimowa aura, dzięki czemu przebywając na jarmarku można było w pełni poczuć zbliżające się święta Bożego Narodzenia i cieszyć się wspólnie przeżytymi chwilami w Dreźnie.

Już teraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” zaprasza na kolejny wyjazd w nieznane, możemy zdradzić że kolejna impreza planowana jest na przełom stycznia i lutego przyszłego roku, a miejsce jakie zwiedzimy zapisane jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zainteresowanych wyjazdem zapraszamy do śledzenia strony Księstwa Świdnicko – Jaworskiego, informacje wkrótce. http://www.ks-j.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group