Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1020
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: V sadzenie lasu samorządowców i mediów

Piątek, 8 kwietnia 2016, 15:29
Aktualizacja: 18:57
Autor: opr.red.
Świdnica/Region: V sadzenie lasu samorządowców i mediów
Fot. użyczone
Garnitury i krawaty w kąt. Szpilki i garsonki zostały w szafie. 7 kwietnia, w Gminie Bielawa, na pobliskich wzgórzach Nadleśnictwa Świdnica królowały szpadle, kilofy i inne sprzęty ogrodnicze. Tego dnia samorządowcy, dziennikarze i posłowie, ramię w ramię z leśnikami, dzielnie sadzili las. Nad wszystkim zaś czuwał Biskup Diecezji Świdnickiej Ignacy Dec.

Dzisiaj oddajemy naturze to co jej zazwyczaj zabieramy. "100 milionów drzew do 2017 roku" to ogólnoświatowa akcja, do której włącza się również Nadleśnictwo Świdnica. Wszystko po to by chociaż po części zrekompensować działalność człowieka w lasach - mówił na otwarcie akcji Nadleśniczy Jan Dzięcielski. Na stromym zboczu w pobliżu Bielawy posadzono prawie 3 tysiące sadzonek jodły i jaworu, drzew które rosły pierwotnie na tych terenach.

Powiat Świdnicki na akcji sadzenia lasu reprezentowali Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz, Członkowie Zarządu Powiatu: Magdalena Urbańska-Malucha i Szczepan Kownacki, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Sołtys i Sekretarz Powiatu Tomasz Kempa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group