Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: VI Bal Mediów i Samorządu za nami

Wtorek, 7 lutego 2012, 8:58
Aktualizacja: 9:04
Autor: opr.Ika
Świdnica: VI Bal Mediów i Samorządu za nami
Fot. użyczone
Jak co roku rozdano nagrody Neptuna Świdnickiego,w minioną sobotę podczas uroczystości organizowanej, od lat, w restauracji Piast Roman.

Wśród gości balu były Pani Anna Zalewska posłanka na Sejm RP oraz Pani Lilla Jaroń wiceminister oświaty w rządzie Donalda Tuska.

Statuetki otrzymali:

Zarząd Powiatu Świdnickiego kadencji 2010- 2014 w kategorii " inwestycje"- nagrodę odebrały;
Pani Alicja Synowska wicestarosta Powiatu Świdnickiego, Pani Sabina Cebula członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.

Najważniejszą z nich jest budowa tzw. „łącznika do A4”. To inwestycja współfinansowana przez 5 samorządów: Urząd Marszałkowski, Miasta; Świdnicę, Żarów, Jaworzynę Śląską i Gminę Świdnica, w której Powiat Świdnicki występował jako inwestor główny. Jej koszt to niebagatelna kwota blisko 100 ml złotych. Przedsięwzięcie nie byłoby możliwe do zrealizowania, gdyby nie 50 procentowe wsparcie środkami unijnymi.. O jego ogromnym sukcesie i skali niech świadczy fakt, że jest to największa tego typu inwestycja prowadzona w Polsce przez Powiat i - co nie bez znaczenia - powiat ziemski.
Kolejna inwestycja, która finału doczekała się w roku 2011 r to zakończenie budowy kompleksu Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Ta wyjątkowa placówka dla wyjątkowych uczniów jest jedyną o tak wysokim standardzie szkołą na terenie Dolnego Śląska.
W nowych warunkach prowadzone są także zajęcia sportowe dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. A to dzięki wybudowanej nowej Hali Sportowej przy szkole.
W 2011 roku oddano również do użytku nowe parkingi. Tak długo oczekiwane wybudowane zostały przy Szpitalu „Latawiec” a także brzy budynku, w którym działają ważne placówki; Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W sumie powstało 125 miejsc parkingowych.
Na powyższe zadania wydatkowano kolejne 25 milonów...złotych
Miniony rok to także ważne wyróżnienie w ramach ogólnopolskiego konkursu oceniającego jakość pracy samorządów. Jako jedyny samorząd powiatowy w Polsce – Powiat Świdnicki odebrał Srebrne Godło /kju aj/QI przyznane w ramach piątej edycji Programu Najwyższa Jakość QI 2011.
Niech przyznana dziś nagroda będzie inspirującym akcentem do dalszego podejmowania rozumnych i przyszłościowych decyzji, służących regionowi. Wykonane zadania to dobra inwestycja w przyszłość. Szanowni Państwo! W kategorii „Inwestycje” nagrodę Świdnickiego Neptuna otrzymuje Zarząd Powiatu Świdnickiego kadencji 2010 – 2014.

Nagrodę w kategorii "Kobieta w samorządzie" otrzymała Pani Regina Adamska przewodnicząca Rady Gminy Świdnica.

Od lat związana jest z lokalną społecznością. Przez dwie dekady w swojej rodzinnej wsi – Pankowie, pracowała jako sołtys.
Dzięki jej zaangażowaniu powstało wiele inicjatyw, które dla mieszkańców wsi stały się do dziś pielęgnowaną tradycją.
Jest pełna zrozumienia dla problemów ludzi i potrafi je rozwiązywać.
Nie raz w swojej działalności przychodziło jej gasić pożary zarówno te międzyludzkie jak i te rzeczywiste – jest bowiem od wielu lat zasłużonym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej.
Od 2010 r. pełni funkcję Przewodniczącej Rady Gminy Świdnica. W codziennej pracy koncentruje się na tym, co najważniejsze dla mieszkańców.
Jasno określa cele w życiu publicznym, społecznym i rodzinnym, ale przede wszystkim stara się być blisko ludzi. Jej dewizą życiową jest „stawiać sobie wymagania i wierzyć, że to co jest zaplanowane zostanie zrealizowane”.
W wielu dziedzinach życia, w których działała, jej aktywność została dostrzeżona, doceniona i wyróżniona. Wymieńmy tylko niektóre z nich: Brązowy i Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa, Medal:Zasłużony dla Rolnictwa, Medal 65-lecia Ludowych Zespołów Sportowych, tytuł „Zasłużony dla Gminy Świdnica”.
Niech dzisiejsza nagroda będzie pięknym dopełnieniem tych wcześniejszych.

"Działalność pozarządowa"- nagrodę otrzymała pani Rozalia Bąba

Całe jej życie, to zmaganie się z chorobą i jej konsekwencjami. Żartobliwie mówi o sobie, że zasłużyła na tytuł honorowego pacjenta polskich szpitali. Ale odwiedza je nie tylko kiedy choroba się wzmaga- tam ma podopiecznych o podobnych schorzeniach a tych niestety z roku na rok przybywa... Z rodzinnego domu wyniosła, że najważniejszy jest ten człowiek, który akurat potrzebuje pomocy. Dlatego całe swoje dorosłe życie pomaga a od 15 lat robi to pod auspicjami założonej przez siebie organizacji- a jest nią Towarzystwo Opieki nad chorymi ze stomią „Życie”...Życie bo to cel stowarzyszenia....Życie bo to godność i brak barier... Życie bo jego sensem jest niesienie pomocy...
Mocno podkreśla, że robi to bo sama od ludzi otrzymała i otrzymuje jej dużo. . . Wyrzucana drzwiami – wraca oknem, mimo to a może właśnie dlatego cieszy się sympatią i przyjaźnią ludzi i instytucji..
. Nie sposób zliczyć osób, które są wdzięczne naszej bohaterce.... Niech ta dzisiejsza nagroda, będzie skromnym, ale z głębi serca, podziękowaniem za to, że jest pięknym człowiekiem....

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group