Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stanowice: VI Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych w Stanowicach

Piątek, 21 września 2018, 18:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 września 2018, 10:48
Autor: red
Stanowice: VI Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych w Stanowicach
Fot. UM Strzegom
Na terenie Orlika przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach odbył się VI Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Impreza odbywała się pod patronatem poseł na Sejm RP – Moniki Wielichowskiej i senatora RP – Wiesława Kiliana.

Swoją obecnością zaszczycili nas również włodarze gminy Strzegom: burmistrz Zbigniew Suchyta i zastępca Wiesław Witkowski. Organizatorami turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz PSP im. Jana Brzechwy w Stanowicach.

W rozgrywkach wzięło udział 9 zespołów z gminy Strzegom. Mecze odbywały się w 2 grupach. Z każdej z nich wyłoniono 2 najlepsze drużyny. Z grupy A awansowali uczniowie z PSP Jaroszów oraz Stanowic, z grupy B – piłkarze z PSP nr2 i 4 w Strzegomiu. Rozgrywki finałowe były bardzo zacięte i dostarczyły widzom wiele emocji, jednak o końcowym zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Najlepiej poradziła sobie drużyna z PSP nr 2 w Strzegomiu, która wygrała cały turniej.

Kolejność pierwszej czwórki wyglądała następująco:

I miejsce - PSP nr 2 w Strzegomiu

II miejsce - PSP Jaroszów

III miejsce - PSP nr 4 w Strzegomiu IV miejsce – PSP Stanowice

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a opiekunowie dyplomy za przygotowanie uczniów do turnieju. Organizatorzy wręczyli również nagrody indywidualne: statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał Wiktor Szerszeń z PSP nr 4, najlepszym piłkarzem został Aleksander Stasiuk z PSP Stanowice, statuetki dla najlepszego strzelca przyznano Jakubowi Komorniczakowi z PSP nr 2, Marcinowi Wićko z PSP Jaroszów oraz Wiktorowi Pączek z PSP Olszany.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group