Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 557
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: "VI Marszem Patrolowym" uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu powitali Wiosnę 2017

Sobota, 25 marca 2017, 9:30
Aktualizacja: 16:32
Autor: red
Strzegom: "VI Marszem Patrolowym" uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu powitali Wiosnę 2017
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Początek wiosny astronomicznej przypadł dokładnie 20 marca 2017 r. o godzinie 11:29. Astronomiczna wiosna to termin, który określa równonoc wiosenną.

Oznacza to, że tego dnia dzień i noc trwają tak samo długo. Oznacza to, więc, że od 20 marca noc będzie krótsza, a dzień będzie się stopniowo wydłużał. Czym wiosna astronomiczna różni się od kalendarzowej?

Ta druga od zawsze przypada 21 marca. Z tej okazji młodzież Zespołu Szkół uczestniczyła w "VI Marszu Patrolowym" po Strzegomiu. W tym roku na trasach marszowych pojawiło się 7 grup z klas: 1IG, 1TH, 1KW, 2TI, 3MPS wraz z opiekunami: Małgorzatą Kossak, Agnieszką Oleszko, Romanem Ehlertem, Iloną Dobrochowską, Piotrem Cichoniem, Barbarą Balawender, Laurą Rychlik, Wojciechem Buczakiem i Alicją Moszumańską. Tradycyjnie każda grupa otrzymała karty pracy oraz mapy Strzegomia z wyznaczonymi trasami. Zadaniem uczniów było odszukanie zaznaczonych na mapach obiektów i opisanie ich. Natomiast na punktach patrolowych, na których stacjonowali koleżanki i koledzy z klasy 2 TGO, wykonywane były zadania kojarzące się przede wszystkim z wiosną, jak również zadania związane z geografią. Radości przy tym było mnóstwo. Zarazem była to bardzo dobra lekcja w terenie. Nie zabrakło także wywiadów z mieszkańcami Strzegomia na temat "Dnia Wagarowicza". Finałem całej imprezy było wyłonienie zwycięzców. Wyniki przedstawiają się następująco, miejsce: I - klasa 1KW, II - klasa 1IG, III - klasa 1TH, IV- klasa 2TI i V- klasa 3MPS. Każda klasa otrzymała dyplomy z rąk pana Roberta Wójtowicza - dyrektora szkoły, który na mecie zaszczycił nas swoją obecnością. Nie obyło się bez "pierwszego wiosennego grillowania", które przygotował pan Jacek Sozański. Na koniec młodzież pożegnała zimę, paląc symbolicznie przygotowane panny - marzanny. Nad przebiegiem całej gry czuwała pani Renata Dziurla. Kolejny "Marsz Patrolowy" w Zespole Szkół w Strzegomiu, żegnający ZIMĘ, bo przecież panny marzanny zostały spalone i witający WIOSNĘ - dużymi kwiatami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski - jest już za nami. Przyroda budzi się do życia, nic dziwnego, że człowiek tak bardzo tęskni za tą porą roku, a jej początkowi nadaje znaczenie symboliczne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group