Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 541
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: VII Powiatowy Konkurs "Młodość wolna od papierosa"

Środa, 21 grudnia 2016, 17:22
Autor: red
Strzegom: VII Powiatowy Konkurs "Młodość wolna od papierosa"
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Na całym świecie nikotyna zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu.

Choć śmiertelne skutki tego nałogu są powszechnie znane, głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli - palacz może nie odczuwać skutków swojego nałogu przez wiele lat.

Dlatego siedem lat temu panie pedagog z Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu oraz Zespołu Szkół w Strzegomiu podjęły inicjatywę promowania życia bez papierosa, organizując konkurs poprzedzony działaniami profilaktycznymi dla młodzieży klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych.

W Zespole Szkół w Strzegomiu odbył się VII Powiatowy Konkurs "Młodość wolna od papierosa", w którym wzięli udział przedstawiciele 11 szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Świdnickiego. Na zaproszenie odpowiedzieli również znamienici goście: Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Stanisław Szelewa, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Zbigniew Okarmus, Dyrektor Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej ze Świdnicy Monika Bieżyńska, Barbara Świątek - inspektor Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz Tomasz Marczak - dyrektor LO w Strzegomiu oraz w roli gospodarza Robert Wójtowicz - Dyrektor Zespołu Szkół w Strzegomiu. Młodzież miała okazję sprawdzić swoja wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów, wypełniając test wiedzy. Poziom przygotowania uczestników był bardzo wyrównany i wyłoniono wielu laureatów konkursu.

Organizatorami konkursu było Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu i Zespół Szkół w Strzegomiu, a nagrody ufundowali radne Rady Miejskiej w Strzegomiu, Sabina Wiktorowicz i Monika Kozłowska, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Przyjaciół Dzieci przy Środowiskowym Klubie Młodzieżowym w Strzegomiu oraz organizatorzy. Wszyscy uczestnicy dostali symboliczne nagrody gadżety przekazane przez Krajowe Centrum ds. AIDS, słodycze, artykuły biurowe oraz dyplomy uczestnictwa. Konkurs był nie tylko okazją do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu uzależnienia od nikotyny, ale również poznania się i nawiązania nowych znajomości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group