Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

VII Rajd Książęcy – czas na Sztolnie Walimskie

Wiadomości: Region
Czwartek, 7 marca 2013, 12:32
Aktualizacja: 12:32
Autor: red.
Fot. organizator
Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” zaprasza Państwa na kolejny Rajd Książęcy. To już siódma edycja rajdu, tym razem mieszkańcy Księstwa Świdnicko – Jaworskiego wyruszą na eksplorację tajemniczych Sztolni Walimskich.

Od 1943 roku w rejonie Gór Sowich Niemcy prowadzili zakrojone na szeroką skalę i z ogromnym rozmachem prace budowlane pod wspólnym kryptonimem "Riese" ("Olbrzym"). Budowa nie została nigdy ukończona, a jej pozostałością jest szereg podziemnych kompleksów i budowli naziemnych do dziś owianych mgłą tajemnicy co do ich przeznaczenia. Jest to najbardziej tajemniczego obiektu militarnego na terenie Gór Sowich - kompleksu Rzeczka.

- Starujemy w Świdnicy tradycyjnie zbiórka odbędzie się o 7:50 na Placu Św. Małgorzaty, po zebraniu się wszystkich uczestników o godzinie 8:00 wyruszamy do tajemniczego kompleksu „Reise”. Tym razem zwiedzimy Sztolnie Walimskie w Rzece, po poznaniu tajemnic obiektu udamy się autokarem pod Restauracje „Fregatę” skąd wyruszymy spacerem na zaporę wodną w Zagórzu Śląskim i poznamy jej historię. Po udanym spacerze wrócimy do „Fregaty” gdzie uczestnicy rajdu będą mogli zrelaksować się przy kawie podziwiając piękno Jeziora Lubachowskiego - mówi Marek Marczewski

Koszt na jednego uczestnika wynosi 45 zł. W tym organizatorzy zapewniają przejazd, ubezpieczenie, profesjonalną obsługę przewodnicką oraz bilet wstępu, stopień trudności trasy: łatwy (w skali: łatwy, średni, trudny).

Zainteresowani udziałem w rajdzie powinni zgłosić się do Informacji Turystycznej i Kulturalnej na świdnickim Rynku, bądź telefonicznie pod numerem 74/852-02-90 lub drogą email it@um.swidnica.pl . Dodatkowe informacje na stronie www.ks-j.pl . Zapisy trwają do 21 Marca. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Jaaa 7-03-2013 18:25
Skąd ta cena? W porównaniu z poprzednim rajdem, który kosztował 40 zł to tutaj trochę poszaleli z ceną. Wejście do sztolni to koszt 12 zł/os., odległość ok. 30 km od Świdnicy. W poprzednim rajdzie był zamek Czocha, gdzie wejście to koszt 17 zł a odległość ok. 100 km. Skąd więc taka różnica? Chyba, że te upominki dla uczestników są takie wypasione.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group