Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Volvo dla strażaków z Imbramowic

Czwartek, 5 czerwca 2014, 15:43
Aktualizacja: 15:45
Autor: red.
Imbramowice: Volvo dla strażaków z Imbramowic
Fot. użyczone
Sześciobiegowa manualna skrzynia biegów i autopompa z wysokim oraz niskim ciśnieniem. Na dachu zabudowane trzymacze do drabin, 2000 litrów wody w zbiorniku i pięciometrowa drabina. Tak wyposażony samochód pożarniczy Volvo FL 6 z 1993 roku trafił do druhów z jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Imbramowic.

- Nowy nabytek kosztował ponad 50 tysięcy złotych i jest drugim, obok wozu strażackiego Jelcz samochodem pożarniczym jednostki w Imbramowicach. Pieniądze na jego zakup pochodziły z budżetu gminy Żarów oraz datków ze złomowania starego wozu Stara, który znajdował się do tej pory na wyposażeniu jednostki – mówi Michał Domański, inspektor ds. wojskowości, obrony cywilnej, bezpieczeństwa i porządku publicznego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Imbramowicach posiada w tej chwili dwa samochody bojowe. Kluczyki do nowego wozu strażacy z Imbramowic otrzymali podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w piątek, 30 maja. W nowym nabytku brakuje jeszcze kilku elementów doposażenia. Druhowie jednak będą starać się pozyskać środki na zakup brakujących sprzętów. - Cieszymy się, że tak wyposażony samochód trafił do naszej jednostki. Nowy wóz zastąpi starego i wysłużonego Stara. Pozwoli nam skuteczniej wypełniać strażacką służbę – zaznacza Marek Fita z jednostki OSP w Imbramowicach.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group