Niedziela, 31 maja
Imieniny: Anieli, Petroneli
Czytających: 562
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Dobromierzu nauczą się pływać

Wiadomości: Dobromierz
Niedziela, 31 maja 2015, 11:50
Autor: red.
Fot. mlegierska
Pływanie jest najzdrowszym i najbardziej wszechstronnym ćwiczeniem całego organizmu. To dyscyplina sportu, którą może uprawiać każdy bez względu na wiek.

Gmina Dobromierz dostrzegając liczne zalety wynikające z posiadania umiejętności swobodnego korzystania z akwenów wodnych, już p raz drugi złożyła wniosek i skutecznie pozyskała fundusze z Ministerstwa Sportu i Turystyki na organizację zajęć sportowych w obrębie projektu powszechnej nauki pływania.

Projekt pn. „Umiem pływać" adresowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych i zakłada systematyczny, powszechny udział dzieci w dodatkowych i nieodpłatnych zajęciach sportowych. Celem zajęć jest zachęcanie do uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz ukazanie istoty zdrowego i aktywnego stylu życia. Realizatorem projektu na terenie województwa dolnośląskiego jest Wrocławska Federacja Sportu z siedzibą we Wrocławiu, z którą Gmina Dobromierz podpisała porozumienie na finansowanie zadania.

W projekcie uczestniczy 45 uczniów ze szkół podstawowych w Gniewkowie, Roztoce i Dobromierzu. Nauka pływania odbywać się będzie w czerwcu, trzy razy w tygodniu przez dwie godziny lekcyjne w Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua - Zdrój w Wałbrzychu. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych instruktorów pływania, przygotowanych do pracy z dziećmi. Dzięki temu uczniowie mogą także liczyć na różnorodne atrakcje dostosowane do ich wieku i umiejętności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group