Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: W dowód zasług dla kombatantów

Piątek, 15 czerwca 2018, 15:44
Autor: red
Decyzją Zarządu Głównego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych wójt gminy Świdnica Teresie Mazurek przyznano Odznakę za Zasługi dla ZKRPiBWP.

Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych jest największą organizacją kombatancką w Polsce. Ma charakter wielośrodowiskowy, zrzesza ludzi, którzy walczyli za ojczyznę oraz byłych więźniów, w tym przede wszystkim więźniów obozów koncentracyjnych i łagrów. Do Koła Miejskie Świdnica ZKRPiBWP należy ponad 160 osób. 30 to kombatanci, a pozostali to podopieczni związku.
- W uznaniu zasług i pracy na rzecz naszego związku wystąpiliśmy o odznaczenia dla osób, które pomagają nam dbać o kombatantów i naszych podopiecznych - podkreśla Kazimierz Mazij, prezes miejsko-gminnego koła ZKRPiBWP.

Na wniosek miejsko-gminnego koła, Zarząd Główny ZKRP i BWP postanowił przyznać odznaczenie wójt gminy Świdnica Teresie Mazurek. Odznaka za Zasługi ZKRPIBWP to Odznaczenie ustanowione na I Kongresie ZKRPiBWP w Warszawie. Oznakę stanowi złocony krzyż patee (43x43 mm) między ramionami którego znajduje się złocony wieniec, w górnej części symbolizujący drut kolczasty, w dolnej – gałązki dębowe. Ramiona krzyża pokrywa granatowa emalia. Pośrodku krzyża okrągła czerwono emaliowana tarcza z nałożonym srebrnym orłem, wokół której biało emaliowana obwódka z napisem „Za Zasługi dla ZKRPiBWP”

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group