Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 550
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rogoźnica: W hołdzie ofiarom obozu

Wtorek, 13 maja 2014, 21:07
Aktualizacja: 21:18
Autor: MDvR
Rogoźnica: W hołdzie ofiarom obozu
Fot. użyczone
Blisko 400 biegaczek i biegaczy wzięło udział w XXVIII Ogólnopolskich Biegach Przełajowych „Bieg Pamięci Gross – Rosen” Rogoźnica 2014, które odbyły się 10 maja. W odróżnieniu od ubiegłego roku, pogoda dopisała, co niewątpliwie przełożyło się na sukces organizacyjny imprezy.

Zgodnie z wieloletnią tradycją przed rozpoczęciem biegów złożono wieniec pod Mauzoleum Pomordowanych na terenie Muzeum Gross-Rosen, a przyniesiony przez sztafetę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy znicz pamięci został zapalony w miejscu rywalizacji sportowej, czyli w rogoźnickim parku. Otwarcia „Biegu Pamięci” dokonał burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. Wśród gości byli m. in. posłanka na Sejm RP Teresa Świło, senator RP Wiesław Kilian, etatowy członek zarządu powiatu świdnickiego Sabina Cebula, zastępca burmistrza Strzegomia Wiesław Witkowski oraz radni Rady Miejskiej w Strzegomiu: Marian Góra, Natalia Łęska i Henryk Radkowski. Jak co roku, biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Oprócz reprezentantów gminy Strzegom, na zawodach w Rogoźnicy pojawili się przedstawiciele gmin Marcinowice i Świdnica, a także biegacze z Walimia, Żórawiny, Żarowa i Niedaszowa. W sumie ok. 400 osób - w różnych kategoriach wiekowych - rywalizujących na wielu dystansach, od sprintów do biegu głównego (open). W tym ostatnim (o długości ponad 7 km) najlepszy okazał się Bartłomiej Wojsław z GLKS Marcinowice.

Imprezie od początku do samego końca towarzyszyła przyjazna atmosfera. Uczestnicy, którzy zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach, nagrodzeni zostali statuetkami, medalami, pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci koszulek. Na wszystkich uczestników czekał przygotowany poczęstunek. Warto w tym momencie wspomnieć, że dzięki transmisji przez Radio Wrocław, o „Biegu Pamięci Gross-Rosen” mogli usłyszeć mieszkańcy całego województwa dolnośląskiego.

Organizatorami biegu byli: gmina Strzegom, Ochotnicza Straż Pożarna Gminy Strzegom, Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy, Muzeum Gross-Rosen, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy. Imprezę dofinansowali: Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Krajowe Zrzeszenie LZS w Warszawie, a także Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Wyniki dostępne TUTAJ

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group