Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jaworzyna Śląska: W Jaworzynie Śląskiej pamiętają o stanie wojennym

Poniedziałek, 5 grudnia 2011, 10:54
Aktualizacja: 10:55
Autor: red
REGION, Jaworzyna Śląska: W Jaworzynie Śląskiej pamiętają o stanie wojennym
Fot. organizatorzy
W grudniu bieżącego roku mija 30 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. O rocznicy pamiętają mieszkańcy gminy Jaworzyna Śląska.

Ta tragiczna data wpisała się na zawsze w historię Polski. Komunistyczna władza brutalnie przeciwstawiała się demokratycznym dążeniom do respektowania praw człowieka, do poszanowania jego godności.

W gminie Jaworzyna Śląska także pamiętają o tych, którzy trzydzieści lat temu podjęli walkę o wolność, niepodległość i sprawiedliwość. W ramach obchodów 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, 7 grudnia 2011 roku o godzinie 16:00 w Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej, odbędzie się specjalna edycja „Niedokończonej lekcji historii", czyli spotkanie poświęcone najnowszej historii Polski, także tej nie do końca wyjaśnionej. Natomiast 8 grudnia (czwartek) 2011 roku o godzinie 17:00 także w Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej zaprezentowane zostanie widowisko interaktywne „Cena wolności”, poświęcone wydarzeniom sprzed 30 lat. Nie będzie to typowe przedstawienie teatralne. Widowisko oprócz gry aktorskiej szeroko wykorzystuje światło, dźwięk i emocje. Oprócz aktorów (uczniowie gimnazjum) do inscenizacji zostaną wciągnięci także przybyli widzowie. 11 grudnia 2011 r. (niedziela) o godz. 11.00 w Kościele Parafialnym w Jaworzynie Śląskiej odbędzie się uroczysta msza św. za wszystkie ofiary stanu wojennego.

W organizację obchodów włączyła się Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” SP. z o. o., Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna oraz Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group