Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: W Jaworzynie Śląskiej przez tydzień pisali listy

Wtorek, 1 listopada 2011, 0:48
Aktualizacja: Wtorek, 1 listopada 2011, 11:50
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: W Jaworzynie Śląskiej przez tydzień pisali listy
Fot. archiwum
Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Marzycielska Poczta wystartowała 12 października 2009 roku i jest stałą akcją, która nieustannie tętni życiem. Nie jest to akcja jednostronna i w tym tkwi jej wielka moc.

Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent. Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie.

Dlatego w Jaworzynie Śląskiej postanowiliśmy zorganizować Tydzień Pisania Listów. Od 10- 14 października 2011 w Bibliotece w Jaworzynie Śląskiej, jej filiach (w Piotrowicach, Pastuchowie i Starym Jaworowie) oraz w Szkole Podstawowej w Pastuchowie i w Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej można było napisać list lub kartkę do wybranego dziecka z Marzycielskiej Poczty – wyznaje Sebastian Grajaszek, opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej

W Bibliotece Publicznej w Jaworzynie zostały zorganizowane 3 lekcje biblioteczne na temat historii pisma. Efektem końcowym spotkań z uczniami było pisanie listów i kartek do dzieci z Marzycielskiej Poczty. Do akcji włączyli się również członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej i wolontariusze działający przy SOKiBP. W sumie zostało napisanych 155 listów i kartek. do wybranej dziesiątki dzieci z MP. Udało się również zebrać prawie 50 znaczków pocztowych, które zostały przekazane podopiecznym MP by te mogły odpowiedzieć na jak największą liczbę listów. Dla dzieci z Marzycielskiej Poczty, które większość czasu spędzają w domach i szpitalach, ta akcja pozwala rozproszyć uczucie samotności i daje wiele okazji do uśmiechu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group