Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kostrza: W Kostrzy chcą oddychać czystym powietrzem

Czwartek, 1 lipca 2010, 7:06
Aktualizacja: 7:07
Autor: red.
Kostrza: W Kostrzy chcą oddychać czystym powietrzem
Fot. UMiG Strzegom
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kostrzy zakończyła projekt ekologiczny pod hasłem „Chcę oddychać czystym powietrzem”. Uczniowie o powietrzu uczyli się na lekcjach, kołach zainteresowań, wycieczkach, spotkaniach z ludźmi odpowiedzialnymi za stan powietrza w naszej okolicy, konkursach, wystawach, akcjach ekologicznych i happeningach.

W ramach projektu uczniowie przeprowadzili następujące badania i doświadczenia: badanie zapylenia powietrza w wybranych miejscach, badanie wpływu różnego rodzaju zapylenia na wzrost i wegetację roślin, badanie stanu czystości powietrza w różnych miejscach za pomocą skali porostowej, badanie mikroskopowe zanieczyszczeń powietrza w naszej okolicy, obserwacja mikroskopowa różnych rodzajów plechy porostów. Wzięli udział też w konkursach tematycznych, tworzyli prace plastyczne, pisali prace literackie, śpiewali piosenki ekologiczne i wymyślali stroje ekologiczne.

- Tematyka programu była niezwykle aktualna i potrzebna w naszej miejscowości otoczonej zewsząd kamieniołomami, których działalność powoduje ogromne zanieczyszczenie powietrza pyłem granitowym – mówią nauczyciele z Kostrzy. - Ciężko się u nas pracuje, trudno wypoczywa. Kamieniołomy muszą istnieć choćby dlatego, że są miejscem pracy dla okolicznych mieszkańców, ale powinniśmy zrobić wszystko, aby skutki ich działalności, takie jak zanieczyszczenie powietrza pyłami czy hałas przekraczający dopuszczalne norm, zmniejszyć do minimum. Realizowany program dał naszym uczniom i społeczności lokalnej solidną wiedzę z zakresu źródeł zanieczyszczeń powietrza, sposobów ochrony powietrza, wpływu zmiany stylu życia człowieka na stan powietrza na kuli ziemskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group