Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów/Dolny Śląsk: W Lubachowie za dużo o 4 cm wody

Czwartek, 20 maja 2010, 5:09
Aktualizacja: 9:45
Autor: KO
Lubachów/Dolny Śląsk: W Lubachowie za dużo o 4 cm wody
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Od dziś do soboty na Dolnym Śląsku spodziewane są przelotne opady do 10 milimetrów na dobę oraz burze (do 30 milimetrów). Wczoraj o godz. 20.00 stan alarmowy na Bystrzycy w Lubachowie był przekroczony o 4 cm. Dziś zalana zostanie wrocławska ul. Opatowicka z jednej strony i Polder Blizanowice–Trestno z drugiej strony.

Sytuacja na rzece Bystrzycy jest do opanowania. Gorzej jest na Odrze. Dziś w związku z przepływem fali powodziowej przez Wrocław osiedla: Nowy Dom, Opatowice, Blizanowice, Trestno i Mokry Dwór będą odcięte od pozostałej części miasta. Sytuacja taka może nastąpić już w godzinach przedpołudniowych, kulminacja przejścia fali prognozowana jest na piątek w godz. 13-14. Mieszkańcom zagrożonych osiedli służby proponują ewakuację.

Wczoraj zostało ogłoszone pogotowie przeciwpowodziowe dla powiatów: oławskiego, wrocławskiego, trzebnickiego, średzkiego, wołowskiego, legnickiego, lubińskiego, górowskiego, głogowskiego oraz dla miasta Wrocławia.

Na jutro synoptycy przewidują w naszym województwie wystąpienie burz z opadami deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. W czasie burz wiatr silny i porywisty.

Prognoza na sobotę i niedzielę:
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura minimalna od 9 do 12°C. Temperatura maksymalna od 17 do 20°C. Wiatr umiarkowany, w czasie burz silny i porywisty, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m npm.) temperatura od 6 do 3°C. Wiatr silny, północny.

Prognoza od poniedziałku do środy:
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4 do 6°C. Temperatura maksymalna od 13 do 16°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i północny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m npm.) temperatura od 2 do 4°C. Wiatr silny, północny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group