Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W minionym tygodniu strażnicy miejscy zrealizowali 140 interwencji

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 17 marca 2019, 11:29
Autor: red
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie: 8–14 marca.

08.03.2019r. w tradycji nic się nie zmienia, „Dzień Kobiet” najhuczniej świętują panowie. Już o godzinie 12:12 patrol Straży Miejskiej zauważył pierwszą ofiarę tego święta. Mężczyzna leżał na chodniku przy ulicy Wrocławskiej. Człowiek ten nie reagował na żadne bodźce. Wezwano pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził, iż przyczyną niedyspozycji pacjenta jest upojenie alkoholowe. Nietrzeźwego przewieziono do Policyjnej Izby Zatrzymań.

09.03.2019r. o godzinie 14:30 operator monitoringu miejskiego zauważył w Parku Centralnym dwóch mężczyzn spożywających alkohol. Interweniujący na miejscu funkcjonariusze za tak spędzoną chwilę relaksu ukarali każdego z Panów mandatem.

11.03.2019r. nad naszym regionem przechodziły szalejące wichury, w efekcie których do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło kilkanaście zgłoszeń dotyczących różnych zdarzeń z tym związanych. Oto wybrane:

- godz. 0:20 otrzymaliśmy zgłoszenie z ul. Wałbrzyskiej o powalonym na jezdnię drzewie. Działania funkcjonariuszy polegały na zabezpieczeniu drogi podczas usuwania drzewa przez Straż Pożarną.

- godz. 1:00 do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie o zablokowanej ulicy Sikorskiego gdzie wiatr zerwał dach ogrodowej altany z ekspozycji przy jednym z pobliskich marketów. Tym razem również wspólne działania ze strażakami przywróciły ruch na Sikorskiego.

- godz. 7:15 pracownik KRUZ z ul.Podchorążych zgłosił, że spadające elementy z sąsiedniego dachu uszkodziły elewacje ich budynku i zanieczyściły teren. Strażnik rejonowy powiadomił zarządcę budynku, którego dach został uszkodzony i wezwał do podjęcia działań polegających na uprzątnięciu terenu.

- godz. 11:50 pasażer komunikacji miejskiej zgłosił do dyżurnego wypchniętą przez wiatr szybę na przystanku przy ul.Andersa. Interweniujący funkcjonariusze powiadomili odpowiednie służby.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group