Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Morawa: W Morawie najlepszy Lukas Sojka

Środa, 25 maja 2011, 18:51
Aktualizacja: 18:53
Autor: MDvR
Morawa: W Morawie najlepszy Lukas Sojka
Fot. mdzien
W Ośrodku Jeździeckim Stragona w Morawie rozegrane zostały w minioną sobotę zawody Pucharu Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego oraz Towarzyskie Zawody w skokach przez przeszkody. W rywalizacji regionalnej i towarzyskiej startowali zawodnicy z 5 klubów oraz prawie 60 koni.

Sobotnie zawody rozpoczęły konkursy Zawodów Towarzyskich - klasy L0, LL i L, w których rywalizowało 15 jeźdźców. W konkursie L0 najlepiej pojechała Monika Wiśniewska z klubu Stajnia Biały Las, drugi był Michał Konarski z LKS Stragona, a trzecia Paulina Pytel ze Stajni Biały Las.

Podium klasy LL zdominowali reprezentanci gospodarzy. Pierwsza była Alicja Olejniczakb na Sipsi Fawr, druga Judyta Bronowicka na Jaskółce, a trzecia Eliza Sroka na Formanie. W klasie L pierwsze i trzecie miejsce przypadło Paulinie Góra na Erbim – Stajnia Biały Las, na drugim miejscu uplasowała się Eliza Sroka na Formanie (LKS Stragona).

W Regionalnych Zawodach Pucharu Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego rozegrano sześć konkursów klasy LL-kuce, LL, L, P, N i C, w których wystartowało prawie 50 koni. W konkursie klasy LL-kuce, gdzie wysokość przeszkód wynosi 80 cm, prym wiodły zawodniczki klubu Black Ponny Milejowice. Na czysto parkur udało się pokonać czterem zawodniczkom tego klubu: Magdalenie Filiks, Julii Żebrackiej, Monice Matuszewskiej, Magdalenie Matuszewskiej oraz zawodniczce LKS Stragony Klaudii Kołodziej. W klasie LL bez błędów na przeszkodach i w normie czasu parkur pokonały cztery amazonki: Urszula Izydorczyk /bpk/, Patrycja Idziorek /bpk/, Tola Armańska /LKS Stragona/ i Anna Pieluchowska /JKS Jaroszówka/.

W L wysokość przeszkód wynosiła 100 cm - czyste przejazdy oddało aż dziesięcioro zawodników: Magdalena Matuszewska /Black Ponny Milejowice/, Klaudia Kołodziej /LKS Stragona/, Nela Tomaszewicz /LKS Stragona/, Maciej Pawlik /JKS Jaroszówka/, Michał Albin /bpk/, Maciej Złotogórski /bpk/, Natalia Kuźma /bpk/, Wiesław Nowak /bpk/ i Agnieszka Cwynar /bpk/.

Klasyfikacja w konkursie klasy P wyglądała następująco: 1. Lukas Sojka i Alminus, 2. Agata Jodko i Fernhill Cool Diamonnd, 3. Grzegorz Przybylski i Amigo. Parkur z przeszkodami o wysokości 110 cm na czysto udało się pokonać tylko Lukasowi Sojce, pozostałe pary otrzymały po punkcie karnym za przekroczenie normy czasu.

W kasie N i C równych sobie nie miał Lukas Sojka. W konkursie N - wysokość przeszkód 120 cm - na Dumolu zajął pierwsze miejsce, na Vlacido był drugi. W konkursie C wysokość przeszkód wynosiła 130 cm, Lukas Sojka ponownie był pierwszy na Dumolu.

Więcej na www.strzegom.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group