Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 901
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów: W powiecie świdnickim trwają "Bezpieczne Ferie 2019"

Środa, 6 lutego 2019, 7:58
Aktualizacja: 9:00
Autor: red
Lubachów: W powiecie świdnickim trwają "Bezpieczne Ferie 2019"
Fot. KPP Świdnica
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas ferii to priorytet działań świdnickich policjantów. Nieodzownym elementem tych działań jest edukacja dzieci jak również młodzieży. Szczególnie w zakresie bezpiecznego wypoczynku. Te zagadnienia były tematem spotkania asp. szt. Marcina Kmiecika – funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy z uczniami przebywającymi na półkolonii w Lubachowie.

Policjanci z powiatu świdnickiego, w minionym tygodniu dużo czasu spędzili na rozmowach o bezpieczeństwie w czasie ferii. Policjanci rozmawiali z dziećmi, młodzieżą, ale także z ich opiekunami oraz rodzicami.

O tym, że warto przypominać o zasadach bezpieczeństwa nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego placówki edukacyjne bardzo chętnie goszczą policjantów, którzy ze swoim przekazem, mogą dotrzeć do dużego grona odbiorców.

Asp. szt. Marcin Kmiecik - funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz z Komisarzem Lwem- maskotką świdnickiej policji spotkali się z dziećmi przebywającymi na półkolonii w Lubachowie.

W czasie spotkania policjant przekazał uczniom wiele cennych informacji związanych z feriami zimowymi.
Z najmłodszymi omówił zasady bezpiecznych zabaw zimą, zwracając szczególną uwagę na zagrożenia jakie niosą za sobą zamarznięte akweny wodne. Przypomniał , że w czasie zabaw nie można rzucać śnieżkami w jadące samochody, bo może to doprowadzić do zdarzenia drogowego. W czasie rozmowy przestrzegał również przed zjeżdżaniem sankami ze zbocza wprost na ulicę i przed podczepianiem sanek do samochodów.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych asp. szt. Marcin Kmiecik przypomniał również o zasadach obowiązujących na drodze i w podróży. Najmłodsi doskonale wiedzą, że podczas spaceru nie wbiegamy na jezdnie, a na drugą stronę przechodzimy w miejscu do tego wyznaczonym. Po zmroku zaś nosimy elementy odblaskowe.

Funkcjonariusz omówił również zasady bezpiecznego korzystania z internetu podczas wolnych chwil na feriach zimowych, ale i nie tylko. W czasie rozmowy przestrzegał przed nawiązywaniem ryzykownych znajomości w sieci, przekazywaniem swoich danych osobowych czy zdjęć ze swoim wizerunkiem.

Wszelkie działania profilaktyczne podejmowane w stosunku do dzieci i młodzieży prowadzone są w ramach wojewódzkiego programu prewencyjnego „Świadomy Junior”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group