Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stanowice: W Stanowicach praca wre...

Niedziela, 10 grudnia 2017, 15:34
Autor: red
Stanowice: W Stanowicach praca wre...
Fot. UM Strzegom
Akcja pod hasłem "remonty" rozpoczęła się w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Stanowicach już podczas wakacji. Pierwszym przedsięwzięciem był remont kotłowni, w której zainstalowano nowy piec centralnego ogrzewania. Wymiana starego, zużytego pieca na nowy przebiegła bardzo sprawnie.

Dużo większym wyzwaniem jest inwestycja zapoczątkowana we wrześniu - kapitalny remont przedszkola. Zakres robót jest obszerny - obejmuje m.in. termomodernizację całego budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę połaci dachowej, rynien i rur spustowych, parapetów, docieplenie przedszkola, wykonanie nowej elewacji. Najważniejszym celem termomodernizacji jest poprawa jakości powietrza przez ograniczenie zużycia energii cieplnej i emisji szkodliwych gazów i pyłów do atmosfery.

Prace "idą pełną parą", zgodnie z harmonogramem. Sporo już zrobiono. W oczy rzuca się piękny, nowy dach, kładziona jest elewacja, trwa remont wewnętrzny. Wszystko wskazuje na to, że stanowickie przedszkolaki nowy rok przedszkolny spędzą już w swoim nowym obiekcie. Póki co, "goszczą" w budynku szkoły, gdzie specjalnie dla nich przystosowano pomieszczenia lekcyjne, a także sanitariaty. W budynku, w którym przebywają, wymieniono nawierzchnię dolnego korytarza. Ogrom prac już ukończonych oraz tych, które jeszcze trwają, jest możliwy dzięki funduszom, jakie zostały przyznane Zespołowi Szkolno - Przedszkolnemu w Stanowicach przez burmistrza Strzegomia - Zbigniewa Suchytę i radnych Rady Miejskiej w Strzegomiu. Pełni wdzięczności, serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszelką pomoc.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group