Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: W Strzegomiu opłaty za wywóz śmieci ulegają zmianie

Środa, 27 marca 2019, 13:25
Autor: red
Strzegom: W Strzegomiu opłaty za wywóz śmieci ulegają zmianie
Fot. UM Strzegom
To ważna wiadomość dla strzegomian. Wynika to z tego, że wzrosły koszty systemu gospodarki odpadami.

Jedną z przesłanek do wprowadzenia podwyżek są zmiany w przepisach, które powodują, że śmieci będzie trzeba segregować na pięć rodzajów. To papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale, odpady biodegradowalne. Jednakże główną przyczyną wzrostu opłat za śmieci jest wprowadzenie przez rząd podwyżki tzw. opłaty marszałkowskiej. Nowe stawki są również efektem wzrostu cen energii, paliwa, płacy minimalnej oraz drastycznych podwyżek za składowanie jednej tony odpadów na składowiskach. W naszej gminie obecnie trwa procedura przetargowa. Po przeprowadzonej analizie finansowej systemu gospodarki odpadami i kalkulacji opłaty w naszej gminie, niezbędnym dla zbilansowania całego systemu oraz warunków umowy z nowym przedsiębiorcą, jest podwyższenie stawek opłat za odpady komunalne.

1 osoba - segregowane - 18 zł
1 osoba - niesegregowane - 36 zł.

Zniesione zostały zniżki dla grup mieszkańców od 5-7 osób i powyżej siedmiu osób.

W to miejsce wprowadzono ulgi dla rodzin wielodzietnych w rozumieniu ustawy o Karcie Dużej Rodziny, w wysokości 15 % zniżki opłaty miesięcznej od takiej rodziny.

Zmiana taka pozwoli uniknąć sytuacji, w których mieszkańcy nieprawidłowo składali deklarację, a tym samym korzystali ze zniżki, przykładowo: w jednym domu prowadzone były dwa gospodarstwa domowe ( powinny być złożone dwie odrębne deklaracje- zniżka nie przysługuje), obecnie składano jedną deklarację i niezgodnie z prawem korzystano ze zniżek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group