Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1311
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W Świdnicy uroczyście podsumowali tegoroczne zmagania

Sobota, 17 grudnia 2011, 18:28
Aktualizacja: 18:30
Autor: red.
Świdnica: W Świdnicy uroczyście podsumowali tegoroczne zmagania
Fot. użyczone
Uroczyste Podsumowanie XII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi odbyło się 15 grudnia. Zgodnie z tradycją gospodarzem imprezy był powiat, który zwyciężył całoroczną rywalizację. W tym roku dosłownie o krok wygrał powiat świdnicki.

Dokładnie w południe w sali konferencyjnej Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Świdnicy zebrali się działacze sportowi, przedstawiciele władz samorządowych i administracyjnych. Imprezę poprowadził przewodniczący Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS Stanisław Jurcewicz przy wsparciu dwóch zastępców Leszka Noworóla Andrzeja Cywińskiego. Rolę gospodarza imprezy pełnił starosta powiatu świdnickiego Zygmunt Worsa oraz prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS w Świdnicy Ryszard Dudkowski. W czasie spotkania podsumowano całoroczną działalność sportową Zrzeszenia oraz nagrodzono pucharami 20 najlepszych gmin i 15 powiatów biorących udział w całorocznej rywalizacji sportowej w ramach Dolnośląskich Igrzysk LZS.

XII Dolnośląskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi to 1193 imprezy z udziałem 99 889 uczestników w 18 dyscyplinach sportowych. Łącznie w Igrzyskach udział wzięło 26 reprezentacji powiatów i 92 reprezentacje gmin. W ogólnopolskim systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży sklasyfikowano 70 klubów Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS z łącznym dorobkiem 2.713,63 pkt. co stanowi ok. 22 % dorobku punktowego całego województwa.

(Zuzanna Panek)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group