Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W Świdnicy wystartowała kolejna edycja programu „Mali wspaniali”

Wtorek, 24 kwietnia 2018, 11:39
Aktualizacja: 11:40
Autor: red
Świdnica: W Świdnicy wystartowała kolejna edycja programu „Mali wspaniali”
Fot. UM Świdnica
16 kwietnia wystartowała w Świdnicy kolejna edycja Programu „Mali Wspaniali”. Do cyklu bezpłatnych zajęć edukacyjno–sportowych przystąpiło 450 przedszkolaków z 7 miejskich przedszkoli.

Realizatorem wydarzenia jest Tomasz Bohuszewicz – instruktor w Sportowym Klubie Taekwon-do „Tiger”. Świdnickie przedszkolaki uczestniczą w programie od 2016 roku, w tym czasie udało się wyedukować oraz zarazić pasją do sportu ponad 1000 dzieci w wieku od 4 do 6 lat.

„Mali Wspaniali” to ogólnopolski program, w którym udział wzięło już ponad 21 tysięcy dzieci w dziesięciu województwach Polski. Wspierany jest on przez licznych partnerów, w tym Ministerstwo Sportu i Turystyki. To, co czyni go wyjątkowym to fakt, iż jest on w pełni darmowy, co umożliwia uczestnictwo wszystkim dzieciom, niezależnie od ich statusu materialnego. W 2017 roku świdnicka edycja programu została wyróżniona podczas zebrania Związku Miast Polskich za kompleksowe i profesjonalne rozwijanie programu na tle innych miast.
- Coroczną tradycją jest podsumowanie programu w trakcie Świdnickiego Testu Przedszkolaka. I także w tym roku, już 5 czerwca areną zmagań przedszkolaków stanie się hala lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Idea, która od początku przyświeca świdnickiej imprezie to rywalizacja z samym sobą, a nie z innymi – dodaje Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Podczas imprezy każdy przedszkolak ma zapewniony transport autokarowy, śniadanie oraz wodę. Dzięki uprzejmości wielu firm i instytucji wszystkie dzieci otrzymają specjalne gadżety i prezenty. Cała impreza jest obsługiwana przez zespół ponad 30 wolontariuszy ze Sportowego Klubu Taekwon-do „Tiger”.
- Nowością w tym roku będzie podsumowanie dedykowane dla rodziców dzieci, które odbędzie się również 5 czerwca w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, w godzinach popołudniowych. Podczas pierwszej edycji Konferencji Odpowiedzialnego Rodzica zaplanowano specjalne warsztaty dla „sportowych rodziców”. Będziemy poruszali temat motywacji, komunikacji oraz wychowania w sporcie dziecięcym – mówi Tomasz Bohuszewicz.

Organizatorem wydarzenia jest Sportowy Klub Taekwon-do „Tiger” we współpracy z Akademią Świadomego Rozwoju w Świdnicy, Urzędem Miejskim oraz Starostwem Powiatowym.

Program „Mali Wspaniali” w Świdnicy odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska oraz Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Wydarzeniom patronują: Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak, Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski, Starosta Świdnicki – Piotr Fedorowicz oraz Prezydent Miasta Świdnicy - Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group