Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: W Świebodzicach masowo wyrzucają psy, władze szukają hycla

Sobota, 14 sierpnia 2010, 8:14
Aktualizacja: 8:16
Autor: KO
Świebodzice: W Świebodzicach masowo wyrzucają psy, władze szukają hycla
Fot. UM Świebodzice
Psi problem w Świebodzicach narasta. – Nie ma tygodnia, by jakiś psiak nie został odwieziony przez straż miejską do komisariatu policji, gdzie znajduje się kojec, w którym zwierzęta mogą spędzić kilka dni – mówi Agnieszka Bielawska–Pękala, rzecznik magistratu. Władze miasta zdecydowały się na zatrudnienie profesjonalnej firmy, która zajmie się odławianiem bezpańskich czworonogów i odstawianiem ich do schroniska.

Ostatnio o znalezionym psie pisaliśmy na początku sierpnia (więcej: tutaj). Scenariusz zwykle jest taki: psiak trafia do kojca i jeśli nie zgłasza się po niego właściciel, w końcu trafia do schroniska.

- Jednak jest z tym duży problem, placówki takie nie chcą przyjmować kolejnych zwierząt, gdyż są przepełnione – mówi rzeczniczka świebodzickiego urzędu.

Wczoraj rano kolejna zguba na czterech łapach trafiła na Wiejską. Zwierzę zostało znalezione przy ul. Jeleniogórskiej.

Firmy, zainteresowane podpisaniem umowy na odławianie bezpańskich psów i odstawianie ich do schroniska, powinny składać oferty w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach. Szczegółowych informacji udziela Agnieszka Jaroszewska z wydziału infrastruktury technicznej, tel. 74 666 95 34.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group