Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: W Świebodzicach też obchodzili święto

Poniedziałek, 14 listopada 2016, 12:26
Aktualizacja: 13:30
Autor: red
Świebodzice: W Świebodzicach też obchodzili święto
Fot. UM Świebodzice
Przy dźwiękach werbli, hymnie narodowym i w wyjątkowo podniosłej atmosferze mieszkańcy Świebodzic uczcili 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny oraz złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego była jednym z elementów miejskich obchodów narodowego święta. Przed południem świebodziczanie cieszyli się z rocznicy, uczestnicząc w wydarzeniach sportowych: Biegu Niepodległości i Marszu Nordic Walking.

Msza święta z udziałem parlamentarzystów, władz samorządowych i zaproszonych gości odprawiona została w kościele pw. Św. Mikołaja. Wzięli w niej udział: poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn, radni miejscy i powiatowi, dyrektorzy i kierownicy miejskich jednostek, a także licznie reprezentowane organizacje i stowarzyszenia wraz z pocztami sztandarowymi. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii, ksiądz dziekan Józef Siemasz.

Po mszy krótki rys historyczny zaprezentował Janusz Zieliński, a następnie zgromadzeni przeszli pod tablicę Marszałka Józefa Piłsudskiego, by tam złożyć wiązanki. Uroczyście odśpiewano hymn państwowy, a następnie delegacje złożyły kwiaty.
- Dziękuję wszystkim za liczny udział w uroczystości, dziś obchodzimy radosne święto i tym bardziej cieszę się, że jesteśmy w tym dniu razem – powiedział na zakończenie uroczystości burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Zupełnie inny, ale także bardzo radosny charakter, miała przedpołudniowa – sportowa część obchodów święta. V Bieg Niepodległości i IV Marsz Nordic Walking zorganizowany przez OSiR Świebodzice i Urząd Miejski zgromadził na trasie sporą grupę mieszkańców, którzy właśnie w taki sposób postanowili świętować odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

Na wszystkich, którzy 11 listopada przybyli pod halę OSiR Świebodzice Sp. z o.o. czekało wiele atrakcji – nie tylko sportowych: było śpiewanie pieśni patriotycznych z harcerzami ze Szczepu Imago, malowanie twarzy w barwach narodowych, biało-czerwone balony i chorągiewki, wspólne zdjęcie z wielką biało-czerwoną flagą oraz gorąca herbata z sokiem malinowym i żurek z bułką.

Biegacze mieli do pokonania dwa dystanse: na 4 i 8 km, marsz z kijkami przeprowadzono na dystansie 4 km.

Mimo naprawdę niskiej temperatury humory wszystkim dopisywały, a na mecie stawili się chyba wszyscy, którzy stanęli na starcie. Warto dodać, że najmłodszą „biegaczką” była mała Zosia, która dystans pokonała w wózku, wraz z mamą i siostrą. Najstarszym i bardzo doświadczonym biegaczem okazał się pan Józef Żuk, liczący 76 wiosen!
W biegu na 8 km wystartował także Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans. W marszu prym wiodły nasze aktywnie panie seniorki ze Stowarzyszenia Senior=Aktywny Obywatel.

Zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali medale oraz upominki z rąk Prezesa OSiR Świebodzice Janusza Zielińskiego oraz Łukasza Kwadransa Przewodniczącego RM.

Wyniki

Kobiety 4 km

I Monika Centkowska

II Katarzyna Hyrlik

III Zuzanna Szymańska

Kobiety 8 km

I Paulina Szarzyńska

II Mariola Gajdowska

III Cecylia Jasiak

Mężczyźni 4 km

I Artur Socha

II Szymon Hyrlik

III Adam Szablewski

Mężczyźni 8 km

I Paweł Białek

II Sebastian Szymański

III Mariusz Spurek

Nordic Walking

I Artur Kryś

II Krzysztof Stasiak

III Tomasz Maj

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group