Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 952
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W świecie słoneczników, róż i stokrotek, czyli floryści dzieciom

Niedziela, 28 sierpnia 2011, 11:12
Aktualizacja: 12:58
Autor: GrA
Świdnica: W świecie słoneczników, róż i stokrotek, czyli floryści dzieciom
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dwudziestu młodych świdniczan zgłębiało tajniki sztuki florystycznej. A wszystko w ramach II już forum florystycznego.

India ma 11 lat lubi wszystko, co związane z roślinnością. Na warsztaty zapisała ją mama. – Bardzo się cieszę, że tu jestem. Chciałbym nauczyć się robić takie piękne bukiety – mówi India. Podobnie Olga w domu sama próbuje tworzyć własne kompozycje. – Na warsztatach nauczę się to robi, jak prawdziwa florystka – dodaje Olga.

Wraz z Olgą i Indią tajniki sztuki florystycznej zgłębiało jeszcze niespełna dwudziestu młodych świdniczan. Młodzi floryści uczyli się robić roślinną bransoletkę, bukiety oraz kompozycje w naczyniach.

A wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Floryści dzieciom 2011”, do której włączyło się pięćdziesiąt kwiaciarni z całej Polski, w tym świdnickie Studio Florystyczne Stokrotka. – Już po raz drugi bierzemy udział w tej akcji. W tym roku dzięki uprzejmości harcerzy mogliśmy zorganizować warsztaty dla większej grupy świdniczan – wyjaśnia Grażyna Zieniuk, ze Studia Florystycznego Stokrotka.

Akcja Floryści Dzieciom to hasło ogólnopolskiego programu społecznego, w którym spotykają się dzieci i polscy floryści. – Wielu z uczestników naszych warsztatów nie będzie miało w przyszłości nic wspólnego z florystyką, ale dziś pokazujemy im piękno natury, uwrażliwiamy ich na nie – dodaje Grażyna Zieniuk. I już dziś zapewnia, o kolejnej edycji warsztatów florystycznych, za rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group