Poniedziałek, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 554
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W szkołach wesoło

Wiadomości: Region - Świebodzice
Piątek, 19 marca 2010, 7:50
Aktualizacja: 7:55
Autor: UM Świebodzice
Fot. UM Świebodzice
Kolejne szkoły w gminie Świebodzice uzyskają wsparcie finansowe w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”. W tym roku dofinansowanie w wysokości 12 tys. zł otrzyma szkoła podstawowa nr 3.

Pieniądze przeznaczone będą na zakup pomocy dydaktycznych do kącików zabaw, głównie dla dzieci z klas najmłodszych, które rozpoczynają dopiero przygodę ze szkołą. Takie kąciki zabaw w ubiegłym roku powstały w Zespole Szkół Integracyjnych i bardzo spodobały się maluchom z zerówki i klas I.

Ale to nie koniec pieniędzy z programu „Radosna szkoła”. Następna podstawówka - SP 4, otrzyma prawie 64 tys. zł na zakup urządzeń na szkolny plac zabaw. Będzie wyposażony w różnorodne drabinki, drążki, ścianki wspinaczkowe, pomosty, zjeżdżalnie, równoważnie, przeplotnie oraz kolorowe huśtawki. Będzie więc gdzie wyładować energię po 45 minutach siedzenia w ławce, a przecież to właśnie kilkulatkom najtrudniej jest na początku przystosować się do szkolnej dyscypliny. Ale starsi uczniowie też nie będą poszkodowani – w tym roku miastu wybuduje dla nich wielofunkcyjne boisko sportowe.

- Dzięki programowi „Radosna szkoła", wszystkie szkoły podstawowe w Świebodzicach otrzymały na przestrzeni dwóch lat wsparcie finansowe – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Dzięki temu nasze placówki szkolne stają się bardziej przyjazne i nowoczesne. Jest to szczególnie ważne w kontekście obniżenia początkowego wieku szkolnego dzieci rozpoczynających edukację.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group