Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 622
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: W szkole cieplej i ładniej– termomodernizacja

Piątek, 10 lutego 2012, 11:46
Aktualizacja: 17:10
Autor: red
Świebodzice: W szkole cieplej i ładniej– termomodernizacja
Fot. użyczone
Po feriach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach wrócili na zajęcia do budynku B, mieszczącego się przy ul. Wolności. Mają teraz do swojej dyspozycji nowe toalety oraz odnowione i docieplone klasy.

Od dwóch lat w Świebodzicach prowadzone są prace termomodernizacyjne dwóch dużych obiektów użyteczności publicznej: Miejskiego Domu Kultury oraz Szkoły Podstawowej nr 3. Zakres prac jest duży, ponieważ Gmina Świebodzice realizuje projekt w partnerstwie z Gminą Świdnica, Miastem Świdnica, Powiatem Świdnickim i Gminą Jawor. Projekt pn. "Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcję edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej" dofinansowany jest w ramach Działania 9.3 Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej Priorytet IX Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Najwięcej dzieje się właśnie w „Trójce”, gdyż szkoła wymagała największych nakładów związanych chociażby z modernizacją systemu ogrzewania. Wszystkie okna w budynkach szkolnych zostały już wymienione, niedawno zakończyły się prace w budynku B i sali gimnastycznej. Oba budynki zostały docieplone, wymieniono okna i stolarkę drzwiową w sali gimnastycznej.
Oprócz prac prowadzonych w ramach termomodernizacji gmina inwestuje także własne środki w poprawę stanu bazy SP 3. Za blisko 350 tys. zł wyremontowano wszystkie toalety w budynkach szkoły a także wykonano łącznik, służący jako wyjście ewakuacyjne z budynku głównego.

Całkowita wartość projektu: "Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcję edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej” : 30 546 072,39 zł
Dofinansowanie projektu: 11 574 084,00 zł
Wartość zadania w Świebodzicach – 2 000 000 zł

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group