Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: W Szkole w Strzelcach uczniowie są SMART

Poniedziałek, 7 listopada 2016, 17:37
Aktualizacja: 17:39
Autor: red
Strzelce: W Szkole w Strzelcach uczniowie są SMART
Fot. UG Marcinowice
W październiku Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Jestem SMART.

Uczniowie chcieli udowodnić, że są SMART, tj.:
- Sprytni
- Mobilni
- Aktywni
- Rozsądni
- Technologicznie Zakręceni

czyli, że dzieciaki w Strzelcach są uczniami nowoczesnej szkoły!

Ponieważ konkurs był 3-etapowy, dlatego uczniowie przygotowywali się do niego kilka tygodni.

Na lekcjach informatyki w klasach starszych i na zajęciach komputerowych w klasach młodszych uczniowie zapoznali się z ideą konkursu oraz z nowymi technologiami. Pozyskana w ten sposób wiedza pozwoliła im, nie tylko wzbogacić swój warsztat uczniowski, ale i uaktywnić się poprzez przygotowanie do realizacji zadań konkursowych, samodzielną organizację przerw z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Uczniowie przeprowadzali m.in. zawody w grach komputerowych, wymieniali się doświadczeniami, chwalili swoimi umiejętnościami obsługi smartfonów i tabletów, robili ciekawe zdjęcia.

Piątoklasiści nakręcili film ukazujący możliwości rozsądnego korzystania z telefonów komórkowych w celu, np. wyszukania informacji potrzebnych do przygotowania się do zajęć szkolnych i rozwijania własnych pasji, odnalezienia drogi, rozwiązywania zadań z matematyki.

Kilkunastu chętnych uczniów wzięło udział w konkursie plastycznym, który polegał na wykonaniu pracy przedstawiającej możliwości wykorzystania urządzeń mobilnych w różnych sytuacjach – do zabawy, nauki i rozwoju. Uczniowie pracowali w komputerowych programach graficznych. Przy tworzeniu swoich małych dzieł musieli wykazać się wieloma umiejętnościami obsługi takiego programu. Niezbędne przy tym okazały się dodatkowe umiejętności, np. pracy z edytorem tekstu, poszukiwanie informacji czy różnej grafiki w Internecie, znajomość operowania wieloma funkcjami programu graficznego.

Podsumowaniem wszystkich w/w działań było przeprowadzenie, w dn. 4 X 2016 r., Szkolnego Dnia Technologii. Uczniowie klas młodszych mieli zorganizowane zajęcia polegające na zabawach z wykorzystaniem własnych urządzeń mobilnych. Zabawy, w tym korzystanie z różnych aplikacji i gier, fotografowanie odbywały się pod kontrolą nauczycieli, którzy chętnie bawili się wspólnie ze swoimi wychowankami. Natomiast starsi uczniowie wzięli udział w prezentacjach swoich umiejętności obsługi komputera, tabletu, smartfona podczas wewnątrzszkolnego turnieju wiedzy praktycznej na temat wykorzystania tych urządzeń w życiu codziennym i w nauce.

W tym dniu udostępniono uczniom szkolną sieć Wi-Fi, aby mogli pod okiem nauczycieli ściągać sobie nowo poznane aplikacje ułatwiające życie każdego ucznia. Jedni uczyli się nowych możliwości własnego smartfona, a inni im w tym pomagali, ucząc mniej doświadczonych kolegów, jak korzystać z nowo zainstalowanego translatora, planu lekcji, czy interaktywnego słownika ortograficznego lub słownika polsko-angielskiego. Aby wszyscy korzystający ze szkolnego Internetu pamiętali, że biorą udział w konkursie Jestem SMART, udostępniona sieć Wi-Fi otrzymała właśnie nazwę „SMART”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group