Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tomkowice: W Tomkowicach bez niespodzianki

Czwartek, 26 lutego 2015, 11:00
Aktualizacja: 13:01
Autor: red.
Tomkowice: W Tomkowicach bez niespodzianki
Fot. UM Strzegom
Wieś Tomkowice to trzynaste sołectwo w gminie Strzegom, w którym wybrano sołtysa i Radę Sołecką. Zebranie wiejskie odbyło się w miejscowej świetlicy wiejskiej w dniu 25 lutego br.

Spotkanie, w którym uczestniczyli także burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta i zastępca - Wiesław Witkowki, rozpoczęło się od sprawozdania dotychczasowego sołtysa Tomkowic - Andrzeja Szczepanika. Gospodarz wsi obszernie przedstawił swoje dokonania i wspierającej go Rady Sołeckiej w kadencji 2011-2015, choć jak sam nieco żartobliwie przyznał, nie wspomniał o wszystkich sprawach, bo mogłoby nie wystarczyć na to czasu. Rzeczywiście, skala tego, co udało się załatwić w ciągu ostatnich czterech lat w Tomkowicach, jest naprawdę duża. Z tych najważniejszych zadań należy wspomnieć o wykonaniu kanalizacji i realizacji przyłączeń do posesji, remoncie świetlicy wiejskiej, która aktualnie należy do najlepszych tego typu obiektów w gminie Strzegom oraz budowę schetynówki Tomkowice - Granica. Andrzej Szczepanik przedstawił ponadto prezentację multimedialną, która zobrazowała najważniejsze zadania i realizację funduszu sołeckiego.

Przed głosowaniem na nowego sołtysa miała miejsce bardzo miła uroczystość, w trakcie której gospodarz wsi podziękował wielu osobom, w tym członkom Rady Sołeckiej, i instytucjom za bardzo dobrą, merytoryczną współpracę. Z kolei przedstawiciele Rady Sołeckiej zrewanżowali się Andrzejowi Szczepanikowi, dziękując za ogromne zaangażowanie w sprawy wsi, dzięki czemu Tomkowice wspaniale się rozwijają. Pewnym zaskoczeniem i niespodzianką dla gospodarza sołectwa było wyemitowanie o nim humorystycznego filmu, który wprawił członków zebrania wiejskiego w bardzo dobry nastrój.

W tym przypadku głosowanie na nowego sołtysa było niejako formalnością. Zgłoszono tylko Andrzeja Szczepanika, który otrzymał 61 głosów. Gratulacje nowemu - staremu sołtysowi złożyli burmistrz wraz ze swoim zastępcą. - Nie było żadnej niespodzianki w wyborze sołtysa, bo być nie mogło. Tomkowice są silnym i aktywnym sołectwem. Jesteście świetnym przykładem dla innych, jak wieś może się integrować i jednoczyć we wspólnym celu - podkreślał Zbigniew Suchyta, zwracając się do mieszkańców.

W skład Rady Sołeckiej Tomkowic weszli: Agata Jurek, Krzysztof Bartków, Agnieszka Tofkin, Bożena Cybulska, Anna Jania, Adam Szczepanik, Jarosław Pitura, Dominik Hulak, Agnieszka Kubiak i Agnieszka Anna Kubiak.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group