Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1151
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: W trosce o ekologię

Czwartek, 23 grudnia 2021, 7:22
Autor: red
Strzegom: W trosce o ekologię
Fot. UM Strzegom
"Don't change our world, we change" – to tytuł międzynarodowego projektu, w którym uczestniczą uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu wraz z rówieśnikami z Turcji i Włoch pod kierunkiem Haliny Fitas i Renaty Dziurli.

Projekt realizowany na paltformie eTwinning ma na celu podniesienie świadomości młodzieży na temat łagodzenia skutków zmian klimatu i dostosowywania się do nich, rozwijanie kompetencji cyfrowych i językowych oraz kształtowanie umiejętności przekrojowych, poznanie i zastosowanie na większą skalę innowacyjnych metod nauczania z zastosowaniem narzędzi TIK. eTwinning jest edukacyjnym programem Unii Europejskiej promującym współpracę szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Młodzi ludzie, komunikując się w języku angielskim, poruszają problemy środowiskowe naszych czasów - globalne zmiany klimatu, które są dużym zagrożeniem dla wszystkich żywych istot na naszej planecie. Dzięki aplikacjom takim jak Zoom czy WhatsApp realizują kolejne etapy projektu, wymieniają informacje bieżące oraz co miesiąc organizują wideokonferencje.

W zespołach międzynarodowych tworzą istotne dla realizacji projektu dokumenty (m.in. w aplikacjach AnswerGarden czy Mentimeter) zapisane na stronie projektu TwinSpace, przygotowują prezentacje w programie PREZI, filmy podsumowujące działania projektowe, logo projektu, plakaty, komiksy oraz ulotki promujące ekologiczny tryb życia w programie CANVA.

Uczestnictwo młodych ludzi w projekcie to znakomita lekcja kreatywności, innowacyjności, współpracy, świadomości i odpowiedzialności za siebie oraz innych. Realizacja ambitnych wyzwań jest dla naszych uczniów źródłem dużej satysfakcji, o czym świadczą ich wypowiedzi w ankiecie ewaluacyjnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group