Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1120
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: W warunkach drogowej recydywy

Czwartek, 7 marca 2024, 11:40
Aktualizacja: 11:41
Autor: red
Gmina Żarów: W warunkach drogowej recydywy
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę Audi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej zatrzymany za przekroczenie prędkości. Za popełnione wykroczenie w warunkach ,,recydywy’’ został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 000 złotych, 13 punktami karnymi i stracił prawo jazdy.

Niestety w dalszym ciągu, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością.

Tym razem na terenie gminy Żarów w miejscowości Wierzbna policjanci zwrócili uwagę na pojazd marki Audi, którego kierowca w terenie zabudowanym jechał zdecydowanie szybciej niż zezwalają na to przepisy.

Pomiar prędkości wykazał, 98 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd, za kierownicą którego siedział 25- letni mieszkaniec powiatu świdnickiego.

Jak się okazało kierowca, był już karany za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dlatego też policjanci, zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na mężczyznę mandat w ramach ,,recydywy’’, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia. Kierujący otrzymał 3 000 mandatu, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych. W związku z tym, że przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali mu także uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group