Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: W Żarowie nie ma czasu na nudę

Piątek, 29 lipca 2016, 16:31
Autor: red
Żarów: W Żarowie nie ma czasu na nudę
Fot. UM Żarów
Moc atrakcji dla wszystkich grup wiekowych przygotowało Gminne Centrum Kultury i Sportu podczas letniej kanikuły. W te wakacje w Żarowie nie będzie czasu na nudę.

Podczas tegorocznych wakacji pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Sportu pojawią się z warsztatami na terenie gminy.
- W tym roku wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej zaprosiliśmy wszystkie dzieci do zabawy. W poniedziałek, 27 czerwca rozpoczęliśmy pierwszy turnus w Mrowinach. Przez cztery dni pracownicy GCKiS prowadzili tam warsztaty plastyczne, muzyczne, fotograficzne i historyczne - mówi Tomasz Pietrzyk, zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Zajęcia zostaną przeprowadzone również w Kalnie, Pożarzysku i Bukowie.

Dużym zainteresowaniem co roku cieszą się wycieczki rowerowe.
- W każdą z nich wyruszy Bogdan Mucha, historyk, archeolog, który na co dzień opiekuje się Żarowską Izbą Historyczną. Jego towarzystwo gwarantuje rozwiązanie niejednej tajemnicy. Kolejna wycieczka już 10 sierpnia - mówi Pietrzyk.

Podobnie jak wycieczkami rowerowymi dużym zainteresowaniem cieszą się noce piżamowe. W te wakacje Elżbieta Kulas, pomysłodawczyni nocnych zajęć w GCKiS, przygotowała dla uczestników kilka niespodzianek. Na pewno jedna z nocy będzie związana z Harrym Potterem.

Nowością będą dwa wakacyjne spacery fotograficzne. Pierwszy odbył się 20 lipca, a drugi zaplanowano na 20 sierpnia. GCKiS chce w ten sposób stworzyć niecodzienną galerię fotografii, a przy okazji będzie to wstęp do większego projektu, jakim jest uruchomienie pracowni fotograficznej, działającej przy GCKiS.

Ponadto w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie cały czas trwają zajęcia sportowe, na które zaprasza niezastąpiony Krzysztof Dutkiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group