Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: W Żarowie nie zabrakło dla nikogo miejsca przy wigilijnym stole

Piątek, 23 grudnia 2016, 8:34
Autor: red
Żarów: W Żarowie nie zabrakło dla nikogo miejsca przy wigilijnym stole
Fot. UM Żarów
W Domu Parafialnym w Żarowie nie zabrakło dla nikogo miejsca przy wigilijnym stole. Wigilia dla chorych, samotnych jest przez wielu mieszkańców gminy Żarów wyczekiwaną gminną tradycją.

Przy pięknie nakrytych stołach, zapalonych świecach, pachnącym barszczu, kolędach najważniejsza była wspólna modlitwa, opłatek i życzenia płynące prosto z serca. Tradycyjnie wieczerzę poprzedziła Ewangelia Św. Łukasza zainicjowana przez Ks. Dziekana Piotra Ważydrąga .

Nikt z przybyłych na wieczerzę w tym dniu nie czuł się samotny. Widziałam radosne wyczekiwanie, widziałam zacieśniane relacje i widziałam za stołem jedną wielką rodzinę zjednoczoną radosnym wypatrywaniem Jezuska. I choć tym razem ekipa z Ośrodka zrobiła kilka zdjęć, to moje serce zrobiło ich znacznie więcej. Życzenia popłynęły od Księdza Dziekana Piotra Ważydrąga, burmistrza Leszka Michalaka, przewodniczącego Rady Miejskiej Romana Koniecznego, zastępcy burmistrza Grzegorza Osieckiego, kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej Anity Denes-Ziemkiewicz. Na koniec wszyscy zostali obdarowani paczką żywnościową wręczoną przez władze gminy Żarów.

To niezwykłe spotkanie było możliwe dzięki życzliwości: Księdza Dziekana Piotra Ważydrąga, Pań z Odnowy w Duchu Świętym, niezastąpionej Pani Teresy Smereka (Pani Tereniu bardzo, bardzo za wszystko dziękuję), Pani Marii Głodo, Pani Natalii Wolskiej, Pani Doroty Pers, Pani Danuty Kwiatkowskiej. Wszystkim zaangażowanym, tym wymienionym oraz tym, których nie sposób wymienić z imienia i nazwiska z całego serca za wszystko dziękuję.

Wieczerza Wigilijna w całości została sfinansowana z budżetu gminy Żarów. Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie po raz kolejny miał szczęście być współorganizatorem wigilii dla samotnych mieszkańców gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group